A Törökbálinton élő 56 éves olimpiai bajnok sportlövő koronavírus-fertőzés miatt hunyt el. Igaly Diána hetek óta küzdött a vírussal, kórházi ellátásra szorult, végül pedig a fertőzés legyőzte a szervezetét.
Tartalom ikonok: Információ
Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában többek között arról számolt be, hogy május első hetére elérhetjük az ötmillió beoltattat, júniusra pedig a hétmilliót. Kampányt indítanak a regisztrálás népszerűsítésére érdekében, a középiskolák május 10-én nyitnak .
Pénteken változott az üzemanyagok ára a hazai kutakon, a holtankoljak.hu információi szerint a benzin literenkénti átlagára 3 forinttal nőtt, míg a gázolaj literenkénti átlagára 3 forinttal csökkent.
Az ügyfélszolgálat, illetve a hulladékudvar december 23-án délben bezár, ezt követően legközelebb január 3-án nyitnak ki. A hulladékszállítás a szokásos rend szerint folyik majd, január 1-jét kivéve.
A Csatornapénz visszajár! Ez volt a választásokon az egyik ígéretünk. Utánajárunk az igazságnak, és visszaadjuk a lakosoknak, ami visszajár nekik. Ez volt a szándékunk a kampány során, és ez a szándékunk most is. -olvasható Tárnok polgármesterének Facebook bejegyzésében.
Egyre több idöt töltünk a szabadban, így gyermekeinkre is több veszély leselkedik. Dr. Schlick-Szabó Anna, a Bethesda Gyermekkórház csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvosa foglalta össze lapunknak, hogy a különböző sérülések esetén mi a teendő, illetve hogyan előzhetjük meg a bajt.
Antoni Csaba, érdi lakos az Érdi Tv munkatársainak számolt be arról, hogy már több ízben is meggyűlt a bajuk a lakásba visszaáramló szennyvízzel . A szakember szerint a dugulásokat elsősorban a lakosok nem megfelelő szennyvíz használati kultúrája okozza, de előfordulhat csatorna túlterhelés is.
Az ünnepek alatt így tart nyitva a Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény:
Lukács László, Tárnok polgármester közösségi oldalán tájékoztatta a lakosokat az ÉTH körül kialakult helyzetről. és egyúttal arra kér mindenkit, szedje be a kihelyezett, de el nem szállított zsákokat, s kéthetenként hármat tegyen csak ki.
2021. július 1-jén az Európai Unióban megszűnik az unión kívülről érkező 22 euró alatti áruk áfamentessége, 150 eurós értékig azonban a termékek behozatala továbbra is vámmentes marad. A Magyar Posta automatikus vámeljárással készül a jogszabályi változásra – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.