Az augusztusi kihagyás után, ősszel újult erővel, egy újabb jó ügy mellé állhat a közösségi csoport a felajánlások és licitálások révén. Már vannak támogatásra jelentkezők is, de a szervezők még nem választottak közülük, mondta el Martin Norbert az Érd FM 101.3-nak.
Tartalom flag-ek: Fontos
2020. augusztus 29-én zárva tart a dr. Romics László Egészségügyi Intézmény – közölte az érdi rendelőintézet.
A Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság nyomozást folytat súlyos testi sértés bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. A képen látható férfi 2020. szeptember 25-én 15 óra körül egy Szigetszentmiklóson egy égő cigarettát nyomott a sértett arcába.
Kolonits Attila, a Noel Tanya korábbi tulajdonosa megkeresésünkre elmondta, hogy a tanya területét eladta. Tárgyalt a városvezetéssel, és próbáltak olyan helyszínt keresni, ahol újból megvalósítható lenne a rendhagyó állatsimogató.
Egy forró nyári napon a szökőkút vize könnyen felmelegszik, a 25°C feletti hőmérséklet pedig elősegíti a mikroorganizmusok elszaporodását.
Meglepően képben vannak a gyerekek az internet sötét bugyraival is, legalábbis ez derült ki azon az előadáson, amit a városi gyermektábor eheti nyitó rendezvényén tartottak. Ötvenhárom gyermek vesz részt a Bolyai iskolában rendezett napközis táborban, ahol a héten az online tér a téma.
Különleges vendége volt hétfő reggel az Érd FM 101.3 reggeli műsorának, a Bundáskenyérnek. A stúdióban ugyanis egy teljesen siket hölgy: Napsugár Anna többszörös országos jeltánc bajnok tette tiszteletét, aki szájról olvasva adott interjút. A műsorvezetőket lenyűgözte Anna pozitív kisugárzása.
A nagyobb autóbusz-állomásokon is ellenőrzi a rendőrség a közegészségügyi előírások – például a maszkviselési kötelezettség – betartását a jövő héten, mert az elmúlt időszakban egyre többen utaznak maszk nélkül – közölte a Volánbusz Zrt. az MTI-vel.
Az elmúlt egy-két hét változékony, meleg és csapadékos időjárása kedvez a szúnyogoknak. Ha ilyen marad az idő, hamarosan szúnyoginvázió várható, hacsak nem kezdődik meg időben a szúnyogirtás – derül ki az atv.hu összeállításából.
A következő napokban délutánonként újra 40 fokhoz közeli melegek lesznek, eső sem lesz sok, csak hétvégén, amikor végre lehetne valamit csinálni. Az Időkép előrejelzése szerint hétfőn a keleti, északkeleti tájakon még előfordulhatnak záporok, zivatarok, délután 30-37 fok lesz.