Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. Érd egyes részein augusztusban végzi a 2021-ben esedékes vízmérő-leolvasást, ami előre meghatározott ütemezés szerint zajlik. Felhívják a figyelmet: ha a felhasználók a mérőeszköz leolvasását nem biztosítják, a szolgáltató a szerződést felmondhatja.
Tartalom flag-ek: Fontos
Két egymást követő vízminta-vizsgálat eredménye szerint is határérték alatti a szennyeződés mértéke a Velencei-tóban, így ismét fürdésre alkalmas a tó vize, kinyithatnak a korábban bezárt strandok. A vizsgálatok nem igazolták, hogy a szennyvíz a csatornarendszerből került volna a vízbe.
Öt nappal kiterjeszti a Volánbusz a szeptemberi havi és első félhavi helyközi bérletek érvényességét, és elfogadja helyközi járatain a szeptemberi dolgozó- és tanulóbérleteket, így azok csütörtöktől érvényesek az Innovációs és Technológiai Minisztérium döntése alapján - közölte a társaság.
Már csak egy hét és kezdődik az iskola. Az iskolakezdés előtti utolsó napokban a legtöbb szülő csak kapkodja a fejét. A legtöbb szülő fejében már ott motoszkál, a sok-sok kérdés, mit kell megvenni, beszerezni, hogyan készítsem fel a gyerekem az iskolára? Petrus Márta coach segít ebben.
Húsz részterületet érintő helyi építési szabályzat (HÉSZ)-módosítást lehetett elővéleményezni egy lakossági fórumon hétfőn délután a Polgárok Házában. A folyamat többlépcsős, év végén lesz még egy lakossági fórum ugyanezekről a területekről. A HÉSZ teljes felülvizsgálata 2021-ben lesz esedékes.
Nagyon sok magyar családnak nincs pénze az iskolakezdésre, ezért a Fészek Gyermekvédő Egyesület segítséget szeretne nyújtani a rászorulóknak azzal, hogy tanszereket gyűjt. Persze nemcsak füzettel, pénzadománnyal is segíteni lehet az iskolakezdést; a felajánlásokat tanszerre fordítja a Fészek.
Jótékonysági akciót indított a Civilút Alapítvány az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségével együttműködésben. A Varázsceruza – Rajzolj mosolyt! kezdeményezés céljaként rajzeszközöket gyűjtenek a fogyatékossággal élő gyermekek és fiatalok számára.
Nem maradnak támasz nélkül az érdiek a kéthetes igazgatási szünet alatt sem. Bár a Városházán dolgozó köztisztiviselők a szabadságukat töltik, a polgármester és a jegyző foglalkozik a sürgős ügyekkel, a rendkívüli helyzeteket pedig az illetékes szervezetek kezelik.
Lezárult a kilencedik „Ön választ, mi segítünk” akció. A fődíjat ezúttal az Érdi Környezetvédő és Városszépítő Egyesület kapta. Bitskey Kata egyesületi taggal az Érd Fm 101.3 Bundákenyér című műsorában beszélgettek munkatársaink.
A korábban érdi színekben versenyző úszó számára hétfőn újból megkezdődtek az edzések. A július végi, sikerrel teljesített Négy Nemzet úszóviadal után 3 hét pihenőt kapott a Budapest Honvéd sportolója, viszont most sűrű hónapok következnek – mondta el az Érd Fm 101.3-nak edzője, Selmeci Attila.