Január 5-én pótolja a január 1-jén elmaradt kommunális, illetve szelektív hulladékszállítást az ÉTH. Elviszik a kedd óta keletkezett plusz hulladékot is, amennyiben azt zsákba kötve, a kuka mellé helyezik ki az ingatlantulajdonosok. Megkezdődik a karácsonyfák elszállítása is.
Tartalom flag-ek: Fontos
Több lakossági bejelentés érkezett az önkormányzathoz, a közterület-felügyelethez, és a rendőrséghez is, hogy vaddisznók járják Érd Parkváros környékét. Az ügy kapcsán Érd Megyei Jogú Város Jegyzője lakossági felhívást tett közzé.
A babonán alapuló szerencsére még egy picit várni kell, ugyanis a kéményseprők március 1. és június 30. között végzik majd el az ingyenes kéményseprési sormunkát Érd társasházaiban. Aki családi házban él, ahhoz nem érkezik csak úgy magától a kéményseprő: az égéstermék-elvezetők felülvizsgálatát a háztulajdonosoknak kérniük kell. Hogy hogyan, arról bővebben olvashat cikkünkben.
Mi a közös Lubaczówban, Poyntonban, Szászrégenben, Lévában, Szabadkában és Hszücsouban (Xuzhou)? Az, hogy valamennyien Érd testvérvárosai.
A Szikra Tehetséggondozó Egyesület kezdeményezte, hogy kapjanak SNI-kártyát az érintett érdi családok. A kérés megértő fülekre talált: az önkormányzat egyeztetést folytatott a Szociális Gondozó Központtal, a Pedagógiai Szakszolgálattal és a civilekkel, és hamarosan el is készühetnek a kártyák.
Röviden: nem a fenntartó önkormányzat. Hosszabban: az ÁNTSZ (Kormányhivatal) rendelhet el karantént, erről értesítve az Oktatási Hivatalt, a hivatal az, ami elrendelheti magát a rendkívüli szünetet. Ez történt a Bem téri óvodában is. Szűcs Gábor alpolgármester nyilatkozott az Érd FM 101.3-nak.
Átmenetileg megváltozott a Polgármesteri Hivatal ügyfélfogadási rendje a koronavírus járvány miatt. Az ügyfelektől azt kérik, hogy, ha lehet, akkor online intézzék az ügyeiket. Ha erre nincs lehetőség, telefonon kérjenek időpontot. A részletekről dr. Konkoly Zita jegyző nyilatkozott az Érd TV-nek.
Decemberben osztották ki a 2018-as <19 Szabadfogású Számítógép verseny díjait. A díjazottak között két érdi fiatal, a Vörösmarty Mihály Gimnázium tanulói is szerepeltek.
2018. december 28-án tizennégy, a Modern Városok Program keretében megvalósuló fejlesztésről, összesen több mint 37 milliárd forint értékben adott ki támogatói okiratot a Miniszterelnökség.
Kedden kísérték utolsó útjára Solti Gábort, az Érd és Környéke Horgászegyesület korábbi elnökét, akinek a horgászaton kívül a tanítás is a szenvedélye volt, amiben neki az volt a lényeg, ahogy mondta, hogy a diákokkal "együtt tanultunk emberséget".