Ahogy az szinte várható volt, a hételeji híreket követően újabb COVID fertőzöttek lettek a Bem téri Szivárvány óvodában, így az Emberi Erőforrások Minisztériuma rendkívüli szünetet rendelt el az intézményben 2020. október 21-e és október 30-a között.
Tartalom flag-ek: Fontos
Mint arról már beszámoltunk, három csoport került karanténba az érdi Szivárvány óvodában. Ennek apropóján többen felkeresték hírportálunkat, hogy ki számít kontaktszemélynek!? Csak a gyerek, vagy a szülő is karanténba kerül 10 napra!?
Az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság idén október 19. és december 6. között rendezi meg „Látni és látszani 2020” kampányát. Érden az akcióhoz a TM. Beta-Car Bt. csatlakozott, ami a Muskátli utcában várja átvizsgálásra az autókat. A Bagoly optika pedig ingyenes szemvizsgálatot tart.
"A VI. Érdi Szilveszteri Futás minden várakozást felülmúlt. Az ország több, mint 30 településéről érkező 502 adományozó futó 730.050 Ft -ot gyűjtött össze a Szívbeteg Gyermekek Védelmében Alapítvány számára", írta Csengeri Attila főszervező. Az Érd FM 101.3 pedig annak járt utána, mire tudja majd az alapítvány fordítani az adományt.
Legalábbis átvitt értelemben, hiszen a most már hagyományosnak számító ökofilmklub mellett több környezettudatosságra nevelő programmal is készülnek a közösségi ház munkatársai. Barakonyi-Tóth Viktória beszélt minderről, illetve az idén is folytatódó programokról az Érd Fm 101.3-on, amit most itt is meghallgathat.
Egész évben talán ilyenkor van a legtöbb időnk, lehetőségünk kivitelezni a kütyüktől való szabadulást. Jelöljünk ki két teljes napot, amikor semmire és semmilyen eszközzel nem használjuk az internetet: nincs emailezés, nincs Netflix vagy Instagram, buzdít mindenkit a "digitális méregtelenítésre" a GreenDependent Fenntartható Megoldások Egyesülete.
Három csoport került karanténba a Szivárvány óvodában. Vincze Beáta intézményvezető elmondta: a bezárásra az ÁNTSZ adott utasítást telefonon, miután két, a múlt héten tesztelt kollégáról a hétvégén bebizonyosodott, hogy fertőzött, egy pedig gyanús. A gyerekek ilyenkor kontaktszemélynek minősülnek.
Aláírták a tárnoki Tipegő Bölcsőde bővítésének szerződését, megint baba-mama csomagokat osztottak és továbbra is tárgyalnak az érdi ipari parkról Tárnokon - összegzi az elmúlt hét eseményeit közösségi oldalán Lukács László, Tárnok polgármestere.
Hatodik alkalommal szervezik meg a szilveszteri jótékonysági futást Érden. Idén is a Szívbeteg Gyermekek Védelmében Alapítványt támogatják azok, akik rajthoz állnak. Ezúttal is az év utolsó napján, 10 órától indulnak a futók négy távon. A rajt idén új helyszínen, a Piroska utcai Nyitrai Tamás - Treff Sportcsarnok előtt lesz.
Egész napos workshopot tartottak a Hungary NEXT csapat szakértőinek vezetésével a Polgárok Házában, ahol a téma Érd, mint városmárka kitalálása, az identitás és az attrakciók újragondolása, a lehetőségek feltérképezése volt.