Simonpuszta ad otthont az ország első négynapos kishuszártáborának ezen a hétvégén. Szombaton nyílt napot tartottak, amelyen minden érdeklődőt szeretettel láttak. A megnyitón dr. Aradszki András országgyűlési képviselő és T. Mészáros András polgármester is köszöntötte a magyar településekről, valamint Erdélyből érkezett gyermek és felnőtt huszárokat.
Tartalom flag-ek: Fontos
17 éven át vezette az Érdi Rendőrkapitányságot dr. Mihály István rendőr vezérőrnagy, akit 2020-ban Érd Díszpolgárának választottak. Az ÉrdMédiacentrum Érd büszkeségeivel kíván boldog új esztendőt minden érdi lakosnak!
A Föld napját ma már nem elég ünnepelni, mert természeti kincseink éppen nekünk köszönhetően veszélybe kerültek. Erre hívták fel a kicsik figyelmét a régi Parkvárosi Közösségi Házban megrendezett Föld napi ünnepség fellépői is.
A környezetvédelmi törvény módosításával az országgyűlés országosan betiltotta volna a zöldhulladék nyílt téri égetését 2021 januárjától. Később visszavonta ezt a kormány a veszélyhelyzet megszűnéséig, továbbra is az önkormányzatokra bízva annak eldöntését, lehet-e füstölni. Érden nem lehet.
A Pénzcentrum összeszedte, hogyan lesznek nyitva a hazai boltok december 31-én és az új év első napjaiban.
2020. december 5-én 15.20 körüli időben Érd Felsővölgyi úton, Törökbálinthoz közel eső részén, a Balla tanya környékén két kutyasétáltató kutyája összeveszett, a kutyák szétválasztása során az egyik kutya a sértett ujjából egy darabot leharapott.
Palackprés, PET-teke, célbadobás és még számtalan ügyességi program szerepelt a mai Föld-napi öko-akadályversenyen, amin több mint ötszáz óvodás és iskolás sajátíthatta el játékosan a környezettudatos viselkedés alapjait. Ajándékokkal, egészséges harapnivalókkal is várták a kisebb-nagyobb gyerekeket, Érd önkormányzata és az Ö.t.h.é.t. Egyesület szervezésében.
Gyorssegélyt ajánlott fel a magyar kormány a Srí Lankán elkövetett merényleteknek áldozatul esett keresztények családjainak – számolt be sajtótájékoztatóján Simó Károly, az Érdi Fidesz szóvivője. A tájékoztatón szó esett még az Európai Parlamenti választás kampányáról és a támogató aláírások gyűjtéséről is.
Lezárult a tíz hetes prevenciós előadássorozat, melyet az Ifjúsági Önkormányzat kezdeményezésére az Érdi Rendőrkapitányság tartott az érdi iskolákban. A téma a biztonságos internethasználat volt, a tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a rendvédelmi előadók tudtak újat mondani a fiataloknak, akik már nagyon korán találkoznak a világháló veszélyeivel is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE.
Idén is lesz nyári napközis tábor a Favágó utcában, és a szünidei gyermekétkeztetést is biztosítja majd az önkormányzat a rászorulóknak – többek közt erről döntött április 25-ei ülésén a képviselő-testület. A grémium elfogadott egy tanulmánytervet egy Budafoki úti terület tervezett beépítésével kapcsolatban. Közgyűlési összefoglalónkat olvashatják.