Mint azt korábban megírtuk, „szakemberhiány miatt” az autista gyerekek nem vehetnek részt az ingyenes Erzsébet-táborokban, ezért Zádori Henrietta, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület alapítója akciót hirdetett.
Tartalom flag-ek: Fontos
Augusztus 9-én, vasárnap 16 órától a Milyennek szeretnéd látni Érdet 2030-ban? rajzverseny eredményhirdetésével veszi kezdetét az Első Érdi Fecskenap a főtéren. Kiderül majd az is, kié a leginkább madárbarát kert Érden.
Táblát, emléklapot és vásárlási utalványt nyertek azok, akik beneveztek az idei Virágzó érdi porta pályázatra, s a szakmai zsűri a legszebbnek ítélte a környezetüket. Nevezni négy kategóriában lehetett.
Újabb segítséget nyújtottak a civilek, ugyanis júliusban a Szikra Tehetséggondozó javára gyűjtöttek a Facebookon, akik azt a célt tűzték ki, hogy augusztusban 40 autista gyermeket tudjanak táboroztatni. A terv 250 ezer forint volt, amit végül sikerült 26 ezer forinttal megfejelni.
Egyre több család fordul segítségért a TündérPakk Alapítványhoz, a tündérek pedig segítenek, amiben csak tudnak. Nyáron azonban érezhetően alább hagyott az adományozási kedv, így a TündérPakk arra kér mindenkit, hogy akinek csak módjában áll, segítsen tartós élelmiszerrel.
Az érdi férjétől elszökött enyingi feleség miatt visszakérték az esküvő árát az érdiek, mire az enyingiek a másik családot érintő pikáns részletekkel válaszoltak.
Július 16-án, 14 órától 18 óráig véradást szervez a Magyar Vöröskereszt területi szervezete Tárnokon, a Rákóczi utca 36. szám alatti Ifjúsági Házban. Ezt követően július 28-án 13 és 18 óra között Százhalombattán, a Barátság Kulturális Központban adhatunk vért.
Ma van a roma holokauszt, a Pharrajimos emléknapja. 1944. augusztus 3-ára virradó éjjel számolták fel a nácik az auschwitz-birkenaui lágerben kialakított cigány családi tábort. Csaknem háromezer férfit, nőt és gyermeket pusztítottak el a gázkamrákban.
Kevés olyan terület van, ahol a kormány és a főváros súrlódásmentesen tud együttműködni, de a kerékpározás fejlesztése szerencsére ilyen. Hiába azonban a szándék és az elhatározás, bicikliutat sem lehet túl gyorsan építeni - írja a g7.hu.
Péntek óta újra közlekedhetnek az autósok a Főnök utca felé, hiszen két év után újra megnyitott az autós forgalom előtt is a vasúti átjáró. Az átkelőt a Kelenföld – Százhalombatta vonalszakasz korszerűsítési munkálatai miatt 2018. decemberében zárták le.