Hidas Judit volt a vendég azon az író-olvasó találkozón, amire múlt hét szerdán került sor a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban az Érdi Napok keretében. A tavalyi év szabadúszó kismamája díj nyertese, a nők 21. századi társadalmi szerepének boncolgatója, saját pályafutásába is betekintést engedett.
Tartalom flag-ek: Érdekes
A Gyermekek Világnapját az UNICEF, az ENSZ Gyermeksegélyezési Alapjának kezdeményezésére 1954 óta szeptember 20-án ünnepeljük. Ezen a napon a gyermekek támogatására és jogainak védelmére igyekeznek felhívni a figyelmet.
Tizenöt szépséget válogatott be az előzsűri a III. Pest Megye Szépe döntőjébe. A döntős hölgyek pedig kihasználták a jó időt és a verseny egyik szponzora által felajánlott lehetőséget: vitorláztak egyet az indiánnyárban. Nem öncélúan tették ezt, hiszen közben portrék is készültek róluk.
A magyar jazz legendái zárták, és tették fel a koronát az V. Érdi Jazz Fesztiválra. Azok a zenészek, akik miatt a magyar jazzt is elkezdték jegyezni az egész világban, és akik már a színpadra lépésük előtti felkonferáláskor vastapsot kaptak a múzeumkert közönségétől vasárnap este.
Érden is megállt szombaton délután a Mobil Szülők Háza, hogy minél szélesebb körben megismertesse a szülőkkel az alapítványt és annak legújabb programját, a "Tegyél jót! Ülj mellém" címmel. Az alapítvány Otthon Melege névvel közösségi teret és egy családi napközit is működtet itt, Érden.
Borbély Mihály és Dresch Mihály az etno-jazz nagyágyúi külön-külön is, de ha találkoznak térben és zenében, akkor valami egészen lehengerlően egyedi és utánozhatatlan jön össze. Virtuozitás és őserő, New Orleans, a Kárpát-medence és a Balkán hagyatéka elevenedik meg testet-lelket átjáró zenéjükben.
Nem kell megijedni, nem keletkezett kár a Csuka Zoltán Városi Könyvtár zenei tagintézményében, csak épp koncertet adott ott a többszörös eMeRTon-díjas szaxofonművész Elek István mellett két "feltörekvő" fiatal zenész, Arday Dániel nagybőgőn és Márkosi András dobon.
A Szikra Tehetséggondozó Egyesület a Facebookon tett közzé egy felhívást, hogy keresik az év gyógypedagógusát, aki autizmussal élőkkel foglalkozik. Az érintett szülőktől várnak ajánlásokat, és az első három legtöbb szavazattal rendelkező gyógypedagógust szeretnék megjutalmazni.
Három különböző napon, a járványügyi szabályok betartása mellett kapják meg a a tinédzserkort lezáró, szép hagyományt kifejező szalagot az Érdi Szakképzési Centrum - Kós Károly Szakképző Iskola diákjai. A 176 tanuló csoportokba osztva, maszkban távolságtartás mellett, családjaik nélkül ünnepel.
Az ARC plakátkiállítás szervezői védőruhára ragasztható portrékat csináltak volna a Dél-pesti Centrumkórház orvosairól, hogy láthassák a betegek, ki kezeli őket, de a fotózás előtt egy nappal indoklás nélkül visszamondták az egészet. Az okokról Bakos Gábor az Érd FM 101.3 reggeli műsorában beszélt.