Női kézi: iskolamunka, átrohant az ÉRD a Szent Istvánon

Esélyeshez méltóan, nagyobb sebességi fokozatban játszva győzte le hazai pályán 50–23-ra a Szent István SE-t az ÉRD a K&H női kézilabda liga 10. fordulójában.

Ugyan az ÉRD Szent István SE elleni mérkőzésének első gólját Szerző Regina révén a vendégek szerezték meg, de ezután az ÉRD a várakozásoknak megfelelő tempóban kézilabdázott, s pillanatok alatt 3–1-es előnyre tett szert. Ezután ugyan a fővárosiak a hetedik percig tartották magukat (5–5), majd nem tudták tartani a lépést a házigazdával. Vojkovics Gyula időkérése ellenére is növelték előnyüket Bízik Rékáék (10–5).

Egy kétperces érdi megtorpanás után visszajött háromra a vendég együttes, de innen az ÉRD Janurik Kinga remek védéseinek és az ebből indított lerohanásoknak köszönhetően hamar eldöntötte az egyébként is egyértelmű két pont sorsát, hiszen olyannyira termelték a gólokat Alexandra Nascimentóék, hogy már a 25. percben tíz góllal, 22–12-re vezettek, a szünetre pedig 25–14-es előnnyel vonultak.

Az elsőhöz hasonlóan a második játékrész is Szerző Regina találatával indult, amely után folytatódott az érdi roham, Alexandra Nascimento elemében volt, felállt fal ellen és lerohanás után is rendre eredményes volt, de nem csak ő, hanem társai is, hiszen Termány Rita, Jelena Lavko és Schatzl Natalie is betalált a negyvenedik percig, míg a túloldalon csupán Monori Orsolya szórta meg magát. A félidő derekánt Julie Foggea pedig kivédte a korábbi érdi kedvenc, Balog Beáta hétméteresét is.

Az ÉRD az egyre nagyobb különbség ellenére sem állt le, de nem is tehette, hiszen az erejükkel elfogyó vendégek a támadásokban elkövetett hibáikért lerohanásokkal “bűnhődtek”, s a 38. perc után tíz perc alatt egy 11–1-es sorozatot produkálva már 39–19-re vezettek Jelena Lavkóék.

A hajrában még tovább növelte előnyét az ÉRD, amely végül 50–23-ra múlta felül a Szent István SE-t.

Az ÉRD legközelebb október 26-án, szombaton lép pályára, amikor 18 órától a másik újoncot, a Szombathelyi KKA-t fogadja az ÉRD Arénában.

K&H női kézilabda liga, 10. forduló
ÉRD–SZENT ISTVÁN SE 50–23 (25–14)
Érd, 900 néző. V: Kovács-Sebők, Réti
ÉRD: Janurik – NASCIMENTO 12 (1), Kiss N. 3, TÓTH G. 6, Szabó L. 5 (2), Jerábková 1, BÍZIK R. 5
Csere: Foggea (kapus), Kisfaludy 2, Termány 4, LAVKO 5, Kovacsevics 3, Schatzl Natalie 4 (2)
Edző: Szabó Edina
SZISE: Gercsó N. – Horváth G. 1, Varjú, Szerző 3, Lyngby 2, MONORI 7, Balog B. 2 (1)
Csere: Mátéfi (kapus), Scheffer 1, Aron 3, Stranigg 1, Tieff 1, Albert 2, Pánczél
Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 7. p.: 5–5. 11. p.: 10–5. 17. p.: 15–9. 24. p.: 22–12. 34. p.: 27–15. 45. p.: 35–19. 54. p.: 44–22.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1