Az utcakiállítás molinóin Érd nevezetességei szerepelnek régi és új fotókon.. Előbbiek Hancsovszki János fotográfus munkái, aki bár már sajnos nincs közöttünk, de akinek T. Mészáros András polgármester külön köszönetet mondott a kiállítás megnyitóján, az újak Boros Sándort felvételei. Ezeket válogatták össze és rendezték kiállítássá a múzeum munkatársai.
– A kiállítás elsődleges célja az volt, hogy a település épített környezetének változását mutassa be. Azt a közeget, amiben mindennapjainkat éljük. És hogy kinek szól a kiállítás? A fiataloknak, hogy rácsodálkozhassanak mennyit változott Érd néhány évtized alatt, és szól az idősebb generációnak, akik a régi képek láttán nosztalgiát érezhetnek. És szól ez a kiállítás valamennyi érdinek. Pont ezért szerettük volna egy utcakiállítás keretében bemutatni ezeket a fotókat és nem csak a múzeumlátogatók szűk körével megismertetni – tette hozzá a megnyitón Fekete-Mácsai Anetta, a Magyar Földrajzi Múzeum igazgatóhelyettese.
T. Mészáros András ezután rendhagyó tárlatvezetésre hívta a kiállítás megnyitójának résztvevőit, akiknek a molinó előtt meg-megállva mesélt arról, mennyi minden történt azóta, hogy 1979-ben dr. Benusso Silvio, a település tanácselnöke átvette azt az oklevelet, ami Érdet várossá nyilvánította.
A tárlat betekintést enged abba, milyen volt annak idején Érd első iskolája, az ófalusi, ami ma a Pest Megyei Pedagógiai Szakszolgálatnak ad otthont. Meg lehet nézni, milyen volt a Kálvin vagy a Bem tér egykor és milyen most, vagy hogyan alakult ki Érd szíve, a főtér a régi önkéntes tűzoltó laktanya helyén. A minaretet is bemutatja a kiállítás, ami kapcsán az egyik televíziós kvízműsorban annak idején milliókat ért volna, ha tudja valaki, hogy Pécs és Eger mellett hol található az országban a harmadik. Vagy az érdligeti parkot és játszóteret is meg lehet csodálni, ahol annak idején egy medence állt, legtöbbször víz nélkül, amiről még a Szomszédok Almája is írt egy cikket tényfeltáró újságírói karrierje csúcsán. És még hosszan lehetne folytatni a sort, Érd melyik szegletében utazhatunk vissza a múltba, majd onnan újból vissza a jelenbe. Tegyen egy sétát ön is az időben, az utcakiállítás a múzeum mögött október 31-éig tekinthető meg.
Sőt, Fekete-Mácsai Anetta, aki külön köszönetet mondott az érdieknek, mert adományaik 2008 óta folyamatosan gyarapítják a múzeum helytörténeti gyűjteményének anyagát, arra invitál mindenkit, akinek ideje és ereje engedi, az utcakiállítás megtekintése után, nézze meg a helytörténeti kiállítást és a helytörténeti gyűjtemény anyagát is.