Mint Csőzik László, Érd polgármestere közösségi oldalán felhívta a figyelmet rá, az új technológiának köszönhetően javulnak az esti, éjszakai és reggeli látási viszonyok is a városban.
Az új, szeptembertől bevezetett rendszer lényege, hogy a technológia alkonykapcsolóval működik, ezáltal méri a természetes fény erejét és eszerint kapcsolja be, illetve le a közvilágítást Érden.
„Eddig a rendszer a közvilágítási naptár szerint működött, ám ez csak tíznaponta követte a nappalok és az éjszakák hosszának változását, így például ősszel voltak olyan napok, amikor túl későn kapcsolt be és túl korán kapcsolt ki. Ráadásul ez a rendszer azt sem volt képes érzékelni, ha késő délután erősen felhős volt az ég”
– fejtette ki Csőzik László, aki részletezte, az önkormányzat a közvilágítási partnerekkel – az ELMŰ-vel és a Grep Zrt.-vel – együttműködve jelentős erőfeszítéseket tett az elmúlt időszakban az átállás érdekében. A munka 179 transzformátorkörzetet érintett, az átállás költsége közel 5,2 millió forint volt, amit a város magára vállalt. Ahogy azt a többletköltséget is, ami azzal jár, hogy a mostani 3990-ről 4100-4200 órára nő a világítási órák száma.
Mint a városvezető fogalmazott, becsléseik szerint ez milliós plusz kiadást jelent a városnak és az energiaárak növekedését tekintve arra számítanak, hogy ez az összeg 2022-ben is emelkedik.
Csőzik László bejegyzésének végén azt kéri a lakosoktól, ha problémát érzékelnek a közvilágítással kapcsolatban, hívják a +36-80/980-071-es telefonszámot vagy írjanak a hibabejelentes@orientallux.hu e-mail címre, vagy jelentsék be a https://kozvilhiba.hu/hibabejelentes oldalon.
A megújult közvilágítási technológiáról itt írtunk bővebben!