Az országosan is kiemelkedő érdi Ginkonet Demencia Akcióprogramról többször is írtunk már. A projekt a Modus Alapítvány és az érdi önkormányzat konzorciumi együttműködésében indult el ősszel, azóta két konferenciát is tartottak a demencia témakörében (ezekről itt és itt írtunk).
A program fontos lépése volt, hogy felmérték a demenciával élők életminőségét Érden, az érintettek, a családtagjaik és szakmabeliek bevonásával (a felmérés eredményeiről itt olvashatnak bővebben.)

A projekt következő lépése az Érd-Dem Memória Pont megnyitása lesz, ősszel. A memóriapontban szakemberek nyújtanak majd segítséget, tájékoztatást az érintetteknek, hozzátartozóknak, érdeklődőknek.
Szűréseket, edukációs előadásokat, memóriatréningeket, hozzátartozói csoportfoglalkozásokat terveznek, és a nagy sikerű Alzheimer Café is itt folytatódik majd.

Aki már most szeretne bővebb tájékoztatást kapni, annak nem kell őszig várnia: a program Facebook-oldala már aktív, és a nyár folyamán hasznos tartalmakat osztanak meg a betegséggel, annak tüneteivel, a demenciával élők gondozásával kapcsolatban.
Az oldal jobb felső részén található Követem gombra kattintva az érdeklődők az oldal követőjévé válnak, így könnyebben értesülhetnek az új tartalmakról.