Fájó vereség a Szigetszentmiklós otthonában

557184710_24726191153705364_8154168224797327523_n

Fájó vereség a Szigetszentmiklós otthonában

A női kézilabda NB I/B ötödik fordulójában sem szerzett bajnoki pontot az Érd.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Az Érd a legutóbbi játéknapon a Szigetszentmiklós NKSE otthonában lépett pályára a női kézilabda NB I/B-s bajnokságban. Az ellenfél nem volt ismeretlen a vendégek számára, hiszen a két csapat még szeptemberben a Magyar Kupában találkozott egymással, akkor az Érd Aréna adott otthont a találkozónak, ahol a miklósiak kilenc góllal múlták felül az érdieket.

A bajnokság ötödik fordulójában rendezett találkozón az esélyesebbnek számító Szigetszentmiklóssal az első tíz perben még tudták tartani tartani a lépést Helm Boglárkáék, hiszen fej fej mellett haladtak a csapatok. A tavaly még érdi színekben játszó Ludvig Krisztina góljával már 6-5-re vezetett a Szigetszentmiklós, majd ezt követően ritmust váltva egyre nagyobb előnyre tettek szert a hazaiak.

Az első félidő derekán már hatgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző és ez a különbség nagyjából maradt a játékrész végéig, így 19-12-es állásnál fordultak a csapatok.

Sztranyovszky Lauráéknak nem sikerült a zárkózás, a 44. percben már tíz gól volt a két csapat között a különbség(27-17). A meccsen többször is voltak olyan periódusok, amikor hosszú percekig nem sikerült bevenni a Szigetszentmiklós kapuját Oláh Márk lányainak. Ezeket az időszakokat pedig kegyetlenül kihasználták a hazaiak és folyamatosan növelték előnyüket, így már csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel ér véget a találkozó.

A lefújás előtt négy másodperccel végül Fodor Noémi állította be a végeredményt, így tizennyolc góllal, 40-22-re győztek a miklósiak és ezzel megszerezték a két bajnoki pontot is.

Az érdiek legeredményesebb játékosa Sztranyovszky Laura volt, aki 6 góllal járult hozzá a vendégek 18 találatához.

Női NB I/B 5. forduló
Szigetszentmiklós NKSE – Érd 19-12 (40-22)
Érdi gólok: Sztranyovszky L. 6, Háfra 5, Mikó L. 4, Helm 3, Lőrik, Marton, Kondor, Berényi 1-1

Az Érd a hatodik fordulóban hazai pályán az Eszterházy SC ellen küzd a bajnoki pontokért. A mérkőzés október 18-án, szombaton 17 órakor kezdődik az Érd Arénában.

fotó: Balogh István / Pixabay

További cikkeink

További cikkeink

Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet Köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében dajka munkakör/feladatkör betöltésére.

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email