Egy friss kérdőív kitöltésére kéri az érdieket az önkormányzat. Azt szeretnék megtudni, mennyire elégedett a lakosság a város nyújtotta, illetve a városban elérhető szolgáltatásokkal.
Ez persze nem egy öncélú felmérés, hiszen válaszainkkal az Érdnek járó TOP Plusz források hatékony elköltését szolgálhatjuk.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, vagy rövidebben TOP Plusz célja az uniós szintű és az országon belüli területi kohézió javítása, ennek érdekében a régiók és vármegyék fejlettségének javítása az EU átlag viszonylatában, olvashatjuk a program hivatalos leírásában.
A program teljes kerete több mint ötezer millió euró. Ebből Magyarországnak összesen közel kétezer milliárd, ezen belül pedig Érdnek 4,5 milliárd forint járna. A feltételes mód oka, hogy az unió jogállamisági, átláthatósági aggályok miatt részben visszatartja a Magyarországnak járó pénzeket, ez pedig a TOP Pluszra is hatással van.
Ennek ellenére a magyar kormány a hazai költségvetés terhére már korábban megkezdte a program előfinanszírozását. Ez eddig mindössze néhány magyar települést érintett, Érdre még egyetlen forint sem érkezett az említett 4,5 milliárdból, holott 2027-ben lejár az EU aktuális fejlesztési ciklusa.
Mindenesetre a pályázati lehetőségek a közelmúltban megnyíltak, és a város a legutóbbi közgyűlésen el is fogadott néhány elképzelést, hogy mire szánná a majdan ide érkező pénzt. Igaz, mint azt Csőzik László polgármester megjegyezte, akár jön a pénz, akár nem, ez csak a töredéke annak, amire az infrastrukturálisan elmaradott Érdnek szüksége lenne.
A TOP Plusz program részeként még 2022-ben elkészült Érd MJV Fenntartható Városfejlesztési Stratégiája is, ami többek közt a település számára fontos fejlesztéseket, beruházásokat szedte csokorba. A stratégia létrejöttében már akkor is részt vehetett bárki, aki rászánta az idejét, hogy kitöltsön egy rövid kérdőívet.
Azóta sokat változott a világ, így szükségessé vált az FVS újragondolása. Most tehát ismét az helyiek segítségét kérik, hogy mondják el véleményüket.
Az utak, járdák minősége, az óvodai, iskolai ellátás, az egészségügyi szolgáltatások színvonala, a kulturális programok, a városi közösség összetartása, a polgármesteri hivatal ügyintézési hatékonysága, a közbiztonság, a parkolás, a közösségi közlekedés, a szórakozóhelyek minősége, vagy épp a városban fellelhető szakképzési lehetőségek
– csupán néhány téma, amiről pontozásos módszerrel nyilváníthatjuk ki az észrevételeinket.
A kérdőívet IDE KATTINTVA találják.