erd_kezilabda_csapat

A hibátlan Hajdúnánástól kikaptak az érdi kézisek

Nem bírt a remek formában lévő ellenfelével Simics Judit vezetőedző alakulata az NB I/B negyedik fordulójában.

Hajdúnánásra utazott az Érd a női kézilabda NB I/B 4. fordulójában. Németh Katáék mérlege két győzelem és egy vereség volt a találkozó előtt, míg a pályaválasztó három nyertes bajnokival várta az ütközetet.

Az összecsapás első gólját a hazaiak szerezték, a harmadik percben 2-1-nél viszont már az Érd állt nyerésre, Török Lilly jóvoltából. Azért is említésre méltó ez a pillanat, mert ez volt a 60 perc során az első és egyetlen alkalom, amikor Simics Judit vezetőedző csapata állt győzelemre.

A Hajdúnánásnak sikerült gyorsan fordítania és az első félidő végére kialakított egy ötgólos előnyt is (14-9). A második játékrészben is csak futott az eredmény után a vendégcsapat. A végjátékra faragott az Érd a hátrányból, de így is alulmaradt 29-26-ra.

A mezőny és egyben az Érd legeredményesebb kézilabdázója Ludvig Krisztina volt hat találattal.

Női kézilabda NB I/B, 4. forduló
Hajdúnánás Kézilabda NFT – Érd 29-26 (14-9)
Érdi gólok: Ludvig 6, Pálmai 5, Sztankovics 4, Török 3, Háfra, Vajer, Győrfi 2-2, Török L., Kobela 1-1.

Ezzel a vereséggel az Érd visszacsúszott a tabella kilencedik helyére. Legközelebb 2024. október 12-én, 16 órai kezdéssel lépnek pályára Sztankovics Rékáék a bajnokságban. Az 5. fordulóban a Gárdony-Pázmánd NKK-t fogadják az Érd Arénában.

Fotó: archív