432768570_1033241201580543_7175682222667373974_n

Újabb bravúr: Kiváló játékkal győzött hazai pályán az ÉRD

Az ÉRD itthon tartotta a két bajnoki pontot, így üres kézzel távozott a Hajdúnánás az Érd Arénából.

Mindkét oldalon kapusbravúrokkal indult a találkozó. A 4. perc elején Panyi Anna nyitotta meg a gólok sorát, de ezután még kiegyenlített a Hajdúnánás, viszont ennél közelebb végül nem kerültek a vendégek az egész meccs folyamán. Dávid-Azari Fruzsina első négy lövése betalált a kapuba, így a 11. percben már hárommal vezetett az ÉRD(6-3).

A félidő végéhez közeledve tartották az előnyt a hazaiak, sőt növelni is tudták négy gólra a különbséget(11-7). Kisebb érdi hullámvölgy következett és a Hajdúnánás két gólra zárkózott(11-9). A félidőt Panyi gólja nyitotta, ő is zárta az első játékrészt, így 13-10-es eredménnyel fordultak a felek.

A második félidő kezdetén nem jött ki a lépés az érdi lányoknak, a vendégek egy gólra csökkentették a különbséget. Az újabb lendületre nem kellett sokat várni, hiszen néhány perccel később Pálmai Liza első érdi találatával ismét néggyel vezetett Simics Judit alakulata.

A folytatásban egyre magabiztosabbá váltak az érdiek, folyamatosan növelték az előnyüket, egyértelműen átvették a meccs irányítását. A mérkőzés eredménye végül 26-18 lett, így az ÉRD továbbra is harcban áll a második helyért a bajnokságban – olvasható a handballerd.hu oldalon.

Legközelebb máricus 29-én 16 órától idegenben lép pályára az ÉRD. Akkor az Elek Gyula Arénába látogat a csapat, ahol a Ferencvárosi TC U19 együttesével találkoznak a bajnokság 23. fordulójában.