kezilabda_erd_csapat

A sereghajtó otthonában győzött az Érd

Egyértelmű esélyesként lépett pályára az Érd a női kézilabda NB I/B kilencedik fordulójában.

Simics Judit vezetőedző második helyen álló együttese a bajnokság utolsó, tizenhatodik helyén található Gárdony-Pázmánd vendége volt vasárnap este. Ennek ellenére nem csupán a mérkőzés első gólját jegyezték a hazaiak, de tizenkét percnyi játék után 6-4-re vezettek, majd a tizenkilencedik percben 11-11-nél is döntetlenre állt a jóval esélyesebb vendégcsapattal szemben. Az első félidő utolsó két érdi gólját Gerháth Kincső és Panyi Krisztina Anna lőtte, kialakítva a 18-16-os vezetést.

A második félidőben már nem tudott az elsőhöz hasonló jó eredményt elérni a házigazda, az Érd végig előnyben kézilabdázva megnyerte az összecsapást, méghozzá öt góllal, 32-27-re.

Női kézilabda NB I/B 9. forduló
Gárdony-Pázmánd – Érd 27-32 (16-18)
Érdi gólok: Gerháth 8, Dávid-Azari 7, Panyi 5, Szakály 4, Háfra 3, Braun 2, Berényi, Bánhidi, Kiss D. 1-1

A játéknapot követően az Érd továbbra is a tabella második helyén áll tizenhat ponttal, a tizennyolc pontos Szombathely mögött és a tizennégy pontos Esztergom előtt.

Fotó: archív