Érdi vereség a Debrecen ellen

Biztató kezdés után papírforma-vereség

Húsz perc után még vezetett, végül simán kikapott az érdi kézilabdacsapat.

Jól indult hazai szemszögből az Érd-DVSC Schaeffler mérkőzés a női kézilabda NB I 18. fordulójában. Annak ellenére szorosan alakult az első félóra, hogy előzetesen a vendégcsapat volt egyértelmű esélyese a találkozónak. A tabella harmadik helyén álló Debrecen és a tizenharmadik pozícióban tanyázó Érd kiélezett csatát vívott egymással egy ideig, hiszen az első gólt a hajdúságiak szerezték, de 5-4-nél és 12-11-nél is a házigazda állt nyerésre. A szünetig három találattal meglógott a DVSC, így 17-14 állt az eredményjelzőn a pihenőidő alatt.

A második harminc perc során sajnos hazai felzárkózás helyett debreceni rákapcsolást láthatott a publikum. Egyre jobban szétnyílt az olló a két fél között és végül az addigi legnagyobb különbséggel, tizenegy góllal, 32-21-re alulmaradt Simics Judit vendéglátó együttese. Szomorú statisztika, hogy az utolsó hazai gól a 48. percben esett Kopecz Barbara által, vagyis az utolsó bő tizenkét percben egyáltalán nem tudott eredményes lenni az Érd.

Női kézilabda NB I, 18. forduló
Érd – DVSC Schaeffler 21-32 (14-17)
Érdi gólok: Kopecz 9, Sztankovics 4, Kerekes 3, Csiszár-Szekeres, Gerháth, Gerencsér, Csáki L., Kiss D. 1-1.

A játéknap után az Érd továbbra is utolsó előtti, tizenharmadik helyen áll a tabellán.