Helyt állt az ÉRD, de érvényesült a papírforma Debrecenben

Jól indult a debreceni vendégjáték, azonban a félidőben öttel, a végén pedig nyolccal bizonyultak jobbnak a hazaiak.

A találkozó eleje remekül indult az érdi lányok számára. Bár a csapat gólvágója, Kopecz sérülés miatt nem lehetett ott a pályán, eleinte úgy tűnt, sikerült őt pótolni. Az első találatot a védekezés oszlopa, Csiszár-Szekeres szerezte, majd a két szélső, Fekete és Dávid-Azari is betalált, így 3-0-val kezdett a csapat. A kapuban a tavaly még a DVSC-ben játszó Horváth-Csapó állta a hazaiak lövéseit és közel 8 percen keresztül nem tudtak gólt lőni neki.

Ekkor azonban bő egy perc alatt háromszor is villant a Loki és kiegyenlített (3-3). A vezetést viszont még nem sikerült átvenniük a házigazdáknak, egészen a 14. percig (5-6). Bő 20 percig még tartotta az ÉRD a lépést az ellenféllel(8-11), azonban a szünetre a Debrecen meglépett öt találattal (11-16).

A fordulást követően sajnos már csak a különbség volt a kérdés. A DVSC végül 32-24-re győzött, viszont így is kiemelhető a kapuban Kántor 37 százalékos védési hatékonysága, vagy épp elől Csáki Zsófi hét gólja, de a szinte végig pályán lévő Fekete öt találata vagy épp Kiss 4/4-es mutatója is dicséretre méltó.

K&H női kézilabda liga, 5. forduló
DVSC Schaeffler – ÉRD 32-24 (16-11)
Hódos Imre Sportcsarnok

ÉRD: Horváth-Csapó – Dávid-Azari 2, Paróczy 1, Horváth D., Csiszár-Szekeres 2, Gerencsér 2, Fekete 5
Csere: Kántor, Hadfi (kapusok), Ábrahám, Puskás 1, Kiss Zs. 4, Csáki Zs. 7, Pécsi, Csáki L.