20220804_181318

Rejtélyes 9 perc: összeomlott Érd kézicsapata Óváron

Sajnos Kopecz és Ábrahám villanásai mind kevésnek bizonyult. Motherson Mosonmagyaróvári KC - Érd 35-24 (17-10)

Tizenegy góllal maradt alul az Érd a Motherson Mosonmagyaróvári KC otthonában, a női kézilabda NB I hétközi mérkőzésén. A 9. fordulóból előrehozott összecsapáson 5-4-nél még előnyben volt Horváth Roland vezetőedző gárdája, végül azonban 35-24-re kikapott.

Kopecz Barbara jóvoltából az Érd szerezte meg a találkozó első gólját, majd 2-1-nél és 5-4-nél is birtokolta az előnyt. A 15. és a 24. perc között azonban hét hazai találatra egyetlen érdi válasz sem érkezett, ezzel pedig 12-5-ös fórba került az Óvár. Az első harminc perc után 17-10-re vezettek a hazaiak.

A fordulás után tovább növelte előnyét a vendéglátó és már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a számbeli különbség a két csapat között a lefújáskor. Végül tizenegy góllal, 35-24-re maradt alul az Érd a nála jóval erősebb játékerőt képviselő mosonmagyaróváriakkal szemben.