Férfi kézi: kettős győzelemmel elődöntős a Kőrösi

Kettős győzelemmel jutott be a Pest megyei férfi kézilabda másodosztály elődöntőjébe a Kőrösi KDSE, miután a 41–18-as idegenbeli siker után hazai környezetben is könnyedén, 39–25-re győzte le az Erdőkertesi SE-t.

Az érdiek miután simán nyerték a negyeddöntő első, erdőkertesi mérkőzését kényelmes helyzetből, 23 gólos előnyből várták a Treff Sportcsarnokban rendezett visszavágót.

A Kőrösi hazai pályán pedig ott folytatta, ahol abbahagyta, hiszen már a mérkőzés első perceiben ellépett néhány góllal, aztán Balázs Tibor révén negyedóra után már 10–5-re vezetett, a szünetre pedig tízgólosra hízlalta előnyét (18–8).

A térfélcsere után sem változott a játék képe és az érdiek a különbséget folyamatosan növelve arattak 39–25-ös győzelmet, így kettős győzelemmel, 80–43-as összesítéssel jutottak be a másodosztály elődöntőjébe.

Pest megyei férfi kézilabda II. osztály, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Kőrösi KDSE–Erdőkertesi SE 39–25 (18–8)
Legjobb dobók: Cseh M., Nagy-György T. 6-6, Balázs T., Kocsis K 5-5, ill. Horváth Z. 6, Bánkuti 5