Női kézi: az újonc vendégeként szerezte meg második sikerét az ÉRD

A második félidőben szinte végig vezetve, izgalmas hajrá után szerezte meg második sikerét az ÉRD, amely a Vasas SC vendégeként győzött 29-27-re a K&H női kézilabda liga 9. fordulójában. Horváth Roland együttese szempontjából a 2021-es év utolsó mérkőzésén.

Egyelőre igencsak hullámzó az ÉRD játékoskerete a 2021/22-es idényben, hiszen az együttes sorozatos sérülésekkel küzd, ezért a szezon előtti napokban érkezett a szélre Pécsi Villő, majd az idény alatt Bódi Bernadett. Ellenben a napokban hivatalossá vált, hogy Monori Orsolya négy mérkőzés után távozik Horváth Roland csapatától.

A vezetőedző a Vasas ellen ezúttal sem számíthatott Kopecz Barbarára, aki a Siófok ellen is csak egy hétméteresre tudott beállni, így a korábbi maródiak mellett csak Dana Abilda nem lett nevezve a mérkőzésre, akinek távozása elé információink szerint a vezetőedző nem gördít akadályt. Ellenben a néhány hete igazolt Bódi az MTK után a Vasas ellen is nevezve lett az érdieknél.

A fővárosi piros-kékek bár az első percekben többször is vezettek a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban, de az ÉRD egy pillanatig sem szakadt le. Bár a Vasas a 15. percben még 7-6-os előnyben volt, hét perccel később Bódi Bernadett megszerezte első gólját az ÉRD színeiben, mellyel 11-10-re fordítottak a vendégek.

Ezután ugyan néhány másodpercig Paróczy Sára gólja után kettő is volt közte, a Vasas sem szakadt le, így a szünetre Alexandra Vukajlovics révén 15-14-es érdi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidőben feljavult a vendégek védekezése és Györkös Rebeka védései mellett Szabó Kitti és Vukaljovics vezérletével három-négygólos előnyt dolgozott ki és tartott a hajráig az ÉRD.

Az 54. percben Mód Noémi révén még 28-24-re vezettek a vendégek, a Vasas izgalmassá tette a végjátékot, hiszen az utolsó percekben visszajött a meccsbe és az egyenlítésért is támadhatott Gaschler Dominika gólja után (27-28).

Végül az ÉRD Szabó Kitti értékesített hétméteresével 29-27-re megnyerte a mérkőzést és az Alba Fehérvár KC elleni hazai siker után a Vasas SC ellen nyert másodszor a K&H női kézilabda liga 2021/22-es kiírásában.

Horváth Roland együttese legközelebb csak 2021. január 15-én lép pályára, amikor a 11. fordulóban a Kisvárda Master Good SE vendége lesz.

K&H női kézilabda liga, 9. forduló
Vasas SC – ÉRD 27-29 (14-15)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok. V.: Andorka, Hucker
Legjobb dobók: Kajdon 12, Speth 4, ill. Paróczy 7, Vukajlovics, Szabó Kitti 6-6, Pécsi 4.
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5-4. 16. p.: 7-6. 22. p.: 10-11. 27. p.: 13-13. 36. p.: 17-20. 47. p.: 20-24. 53. p.: 23-27.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4