Női kézi: a szünetig bírta a Győr tempóját a Budaörs

Az első félidőben remeklő kapus, Vártok Ramóna vezérletével és a Győri Audi ETO KC kihasználatlanul maradt helyzetei miatt a félidőben még csak háromgólos hátrányban volt a női kézilabda NB I 6. fordulójában a Budaörs, de a fordulás után ritmust váltottak a Rába-partiak, akik végül 36–15-re nyertek.

A mérkőzést az előzetes várakozásoknak megfelelően a Győr kezdte jobban, hiszen rögtön 3–0-ra, majd negyedóra után 9–4-re is ellépett, de a budaörsi kapuban remeklő Vártok Ramóna védései mellett támadásban is elkapta a fonalat a házigazda, amely még 9–8-ra is felzárkózott és a szünetben is csak háromgólos hátrányban volt.

A második félidőre azonban érkezett Ambros Martín együttesébe Stine Oftedal, aki szinte pillanatok alatt eldöntötte a lényegi kérdéseket, miután három gólja mellett számos asszisztot adott társainak, így a 44. percben épp a norvég irányító góljával lett meg a közte tíz (12–22).

A hajrában pedig a Budaörs nem bírta tartani a lépést a Győrrel, amely végül nagyarányú, 36–15-ös győzelmet aratott.

Női kézilabda NB I, 6. forduló
Moyra-Budaörs Handball–Győri Audi ETO KC 15–36 (9–12)
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szalai-Szita 2, Schneider 1, Horváth L. 1, Szabadfi, Palotás, Braun 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid 2 (1), J. Agbaba 2, Jovovics 3, Hajduch, Nagy Lívia, Vártok T. 2 (1), Mlinkó 1, Pálos-Bognár. Edző: Buday Dániel
GYŐR: Leynaud – LuKács V. 2, Rju Un Hi 3, V. Kristiansen 1, Blohm 3, Anne M. Hansen 1 (1), FODOR Cs. 5. Csere: Silje Solberg (kapus), Farkas J., BRATTSET 8, Háfra N. 2 (1), Ogonovszky 1, Schatzl Nadine 4 (1), S. OFTEDAL 3, Deszpotovics 3. Edző: Ambros Martín
Budaörs, 1092 néző. V.: Bujdosó M., Horváth V.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 9. p.: 3–5. 14. p.: 4–9.  23. p.: 8–9. 30. p.: 9–12. 35. p.: 11–15. 40. p.: 11–20. 50. p.: 12–28. 56. p.: 13–33.
Kiállítások: 6, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3