Női kézi: duplaannyi gólt lőtt a Fradi, mint az ÉRD

Hazai pályán 36–18-as vereséget szenvedett a bajnoki címvédő FTC-Rail Cargo Hungariától a K&H női kézilabda liga 3. fordulójában az ÉRD. A fővárosi zöld-fehérek már a 20. percben tíz góllal vezettek, végül magabiztos győzelmet arattak.

A hazaiak bár Kopecz Barbara góljával vezettek, Elek Gábor együttese az ötödik percre már 4–1-re fordított, de Horváth Roland időkérése után sem javult a hazaiak játéka, így az érdi vezetőedző a 18. percben, 13–4-es vendég előnynél másodszor is időt kért. De ezután sem tudott közelebb kerülni a házigazda, Janurik Kingáék pedig a félidőben tizenhat góllal, 24–8-ra vezettek.

A második félidőben sem változott a játék képe, pedig az épp az FTC-től igazolt fiatal kapus, Hadfi Gréta szépen hozzátette a magáét, de a fővárosi zöld-fehérek a nagy különbség miatt vissza is vettek az első félidő nagy tempójából, de így is növelték a különbséget és végül 36–18-ra nyertek.

Az ÉRD legközelebb szeptember 29-én, szerdán 18 órától az Alba Fehérvár KC-t fogadja az ÉRD Arénában.

K&H női kézilabda liga, 3. forduló
ÉRD–FTC-Rail Cargo Hungaria 18–36 (8–24)                                    Érd, 600 néző. V: Őri, Pozdena.
ÉRD: Györkös – Csáki L., Mód, Szabó Kitti 3, Paróczy 4, Kopecz 4, Abilda. Csere: HADFI (kapus), Vukajlovics 4, Horváth D., Kiss Dorottya 1, Pécsi, Monori, Sztankovics 2. Edző: Horváth Roland
FTC: JANURIK – KOVÁCS ANETT 6, Stolle 2, Behnke, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 9, Márton G. 2. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Grbics 8, Kisfaludy, Klujber 4, Ballai A. 2, Malestein 3, Ferenczy D. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 15. p.: 3–10. 20. p.: 5–15. 44. p.: 14–29. 55. p.: 16–35
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/2