Női kézi: hibátlanul tornagyőztes az ÉRD

A cseh HK Hodonín elleni 39–13-as és a lengyel Korona Kielce elleni 36–18-as siker után a cseh Slavia Prahát 29–26-ra, a Kielcét másodszor 30–20-ra, az osztrák UHC Eggenburgot pedig 42–19-re verve nyerte meg a csehországi felkészülési tornát az ÉRD női kézilabdacsapata.

Horváth Roland együttese a házigazda HK Hodonín ellen az utazás és érkezés napján is könnyedén, 39–13-ra győzött a hatcsapatos csehországi nemzetközi tornán, melytől végül az északmacedón Kumanovo visszamondta a részvételt, mert koronavírus-fertőzöttet találtak a csapat háza táján. A nyitómeccsen elért kiütés után a lengyel Korona Kielce sem jelentett különösebb akadályt Kopecz Barbaráéknak, akik viszonylag szoros félidő (11–16) után a másodikban állva hagyták ellenfelüket és simán nyertek (18–36).

Ezt követően a szintén cseh DHC Slavia Praha ellen már hátrányból fordultak Alexandra Vukajlovicsék (10–11), de a térfélcsere után fordítottak és végül 29–26-ra nyertek.

A negyedik nap – a Kumanovo visszalépése miatt – ismét a Korona Kielcével csaptak össze Horváth Rolandék, melyet ezúttal 12–8-as félidő után győztek le 30–20-ra.

A záró napon az osztrák UHC Eggenburg ellen léptek pályára Sztankovics Rékáék, akik már a szünetben tizenöt góllal vezettek (23–8), végül 42–19-re győztek és ezzel hibátlanul nyerték meg a csehországi felkészülési tornát, melynek legjobb játékosának Alexandra Vukajlovicsot választották.

„A tornagyőzelem mindenféleképpen nagyon hasznos volt a számunkra. Tudtunk nagyarányú győzelmeket aratni, de jó meccset is játszani. Hasznunkra váltak ezek a napok és úgy gondolom, hogy azok a játékosok, akik most térnek vissza sérülésből vagy kevesebb játéklehetőségből, azoknak nagyon hasznos volt, hogy ilyen ellenfelek ellen játszhattak. Bízom benne, hogy a hátralévő felkészülési mérkőzéseink erősebbek lesznek és szépen, szisztematikusan haladunk a bajnoki rajt felé”

– értékelte a csehországi tornát Horváth Roland, az ÉRD vezetőedzője a klub honlapjának.

Eredmények, Csehország, Felkészülési torna
HK Hodonín–ÉRD HC 13–39 (3–18)
Az ÉRD gólszerzői: Szabó K., Kiss D. 6-6, Sztankovics 5, Paróczy, Csáki 4-4, Vukajlovics, Zimek, Abilda 3-3, Kopecz, Monori 2-2, Landi
Korona Handball Kielce–ÉRD HC 18–36 (11–16)
Az ÉRD gólszerzői: Kopecz 9, Monori 5, Vukajlovics, Csáki 4-4, Sztankovics, Kiss D. 3-3, Pécsi, Abilda 2-2, Szabó K., Mód, Landi, Zimek
ÉRD HC–DHC Slavia Praha 29–26 (10–11)
Az ÉRD gólszerzői: Vukajlovics 8, Szabó K., Monori 4-4, Pécsi 3, Paróczy, Mód, Abilda 2-2, Sztankovics, Zimek, Csáki, Kiss D.
ÉRD HC–Korona Handball Kielce 30–20 (12–8)
Érd HC–UHC Eggenburg 42–19 (23–8)
Az ÉRD gólszerzői: Zimek 7, Sztankovics 6, Pécsi 5, Vukajlovics, Paróczy, Csáki 4-4, Szabó K, Mód 3-3, Kiss D., Monori 2-2, Abilda, Kopecz