Váci NKSE-ÉRD – élő közvetítés

A női kézilabda NB I hetedik fordulójában a Váci NKSE vendégeként lép pályára az ÉRD női kézilabda csapata. Kövesse figyelemmel folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítésünket a mérkőzésről!

VÉGE! Váci NKSE-ÉRD 33-20

Összefoglaló és értékelések hamarosan!

• 59. perc: szép érdi gyorstámadás után Kovács Barbara másodszor talál be. 33-20
  • 58. perc: Abildának van szerencséje, lövését ugyanis Bálint saját kapujába ütötte. A túloldalon viszont Bárdy is betalál. 33-19
  • 57. perc: Kácsor már kilencnél jár, amikor egy elszórt érdi labda után vezet lerohanást. 32-18
  • 55. perc: Egy indítás után Paróczy a szinte üres kapura lő gólt. 31-18
  • 53. perc: Bárdy a nyakánál fogva szabálytalankodik kétpercest érően Abildával szemben.
  • 53. perc: Abilda jobb alsóból, csuklóból lő a kapu jobb felső sarkába Győrffy két védése után, az ellentámadásból Szabó Laura eredményes 31-17
  • 52. perc: Mód megint egy szép csel után talál be. 30-16
  • 50. perc: Landi hajtja végre az edzői ukázt és vág szép gólt a jobb felsőbe balátlövőből. 30-15
  • 49. perc: Abilda blokkolt lövése után Kácsor vezet lerohanást és szerzi meg nyolcadik gólját, Horváth Roland pedig harmadszor is időt kér. 30-14
  • 47. perc: Grosch Vivien is megszerzi első találatát a mérkőzésen, amikor a jobbszélről lő a hosszú alsóba. 29-14
  • 46. perc: Győrffy ugyan belekap, de nem tudja védeni az immár ötgólos Szabó Laura hétméteresét. 28-14
  • 45. perc: Helembai „jutalma” a túloldalon egy kétperces kiállítás, de ezzel egyelőre nem tud élni az ÉRD.
  • 44. perc: szép bejátszás után Helembai a felugró Győrffy alatt pattint a kapuba. 27-14
  • 42. perc: Mód Noémi szép csellel veri át védőjét és lő a hazai kapuba. 26-14
  • 41. perc: Sztankovics töri meg a gólcsendet és lövi a rövidbe a bejátszást, erre viszont Lakatos révén válaszolnak Szilágyi Zoltánék. 25-13.
  • 39. perc: És akkor jött Kácsor, aki már nem hibázott és bevágta a váci lerohanást. 25-12. No meg érdi időkérés.
  • 38. perc: Az ÉRD el sem jut kapuralövésig és belehibázik, míg a Vác kétszer is kapufát lő.
  • 37. perc: Dószegi ötödik góljával már tizenkét góllal vezet a Vác. 24-12
  • 36. perc: Landi szerzi az első érdi gólt a fordulás után, de Sztankovics kiállítása után kettős emberhátrányba került a vendégcsapat, Szabó Laura pedig belövi a büntetőjét. 23-12
  • 35. perc: érdi gól még nincs a második félidőben, de Horváth Dóra Lakatos földreviteléért második kétpercesét kapja, majd Hámori használja ki a hazai emberelőnyt. 22-11
  • 33. perc: Bukovszky Anna jobb lábbal védi Paróczy Sára hétméteresét.
  • 32. perc: Helembai újabb gólja után megvan a közte tíz. 21-11
  • 31. perc: Váci támadással és Helembai-góllal kezdődött a második félidő. 20-11

FÉLIDŐ: Váci NKSE-ÉRD 19-11

• 30. perc: Horváth Dóra két lövése után Abilda sem talál be, a félidő utolsó momentumaként pedig Kuczora lő fölé.
  • 28. perc: Mód lövését védi Bukovszky, majd Szabó Laura már akcióból is eredményes. 19-11
  • 28. perc: Kuczora Csenge harcolja ki, Szabó Laura értékesíti a hétméterest. 18-11
  • 26. perc: Mód Noémi szerzi az ÉRD újabb gólját, de erre Lakatos révén felel a Vác. 17-11
  • 26. perc: már hat – egyrészt a különbség, másrészt Kácsor Gréta góljainak száma. 16-10
  • 25. perc:  Jól írtuk az imént, hogy jól megy a váci szélsőknek, megint Diószegi a gólszerző. Először öt közte. 15-10
  • 24. perc: Jól megy a váci szélsőknek, Diószegi megint megejtette Györköst. 14-10
  • 23. perc: A hátrány ellenére is megtalálja a rést az érdi védekezésben a hazai csapat, melyet Radoszavljevics használ ki. Igaz, Abilda megint hamar válaszol. 13-10
  • 22. perc: Szabó Laura döngöli földbe Dana Abildát egy kétperces kiállításért. Emberelőnyét hétméteresre váltja a vendég csapat. Paróczy be is lövi. 12-9
  • 21. perc: Lakatos Rita lerohanásgóljával négy gólra lép meg a Vác. 12-8
  • 19. perc: Horváth Dóra kapott kétperces kiállítást, az emberelőnyt viszont Kuczora nem tudja kihasználni, ziccerét védte Györkös.
  • 18. perc: Helembai Fanny kapott labdát a hatosvonalnál és nem is hibázott. Az ÉRD viszont hamar felelt, Abilda révén 11-8
  • 17. perc: a korábbi váci Paróczy Sára veszi be volt csapata kapuját egy gyors támadás végén. 10-7
  • 16. perc: Csáki Lilla jobbszélről betörve szerzi meg első gólját, amely után Triffát Bukovszky váltja a hazai kapuban. 10-6
  • 15. perc: Kácsor nem tud hibázni, labdaszerzés után vezetett egyedül támadást és egymaga annyi gólnál jár, mint a teljes ÉRD. 10-5
  • 14. perc: Triffa védése után a gyors ellentámadásba belehibázik a Vác, ezután Horváth Roland időt kért.
  • 13. perc: A jobbszélső, Diószegi szépen ejtette át Györkös. 9-5
  • 12. perc: Kácsor eddig extrát nyújt, negyedik gólját jegyzi, de Landi Gabriella is már másodszor talál be. 8-5
  • 11. perc: hibás támadások után a háromperces gólcsendet váci részről Radoszavljevics töri meg és növeli háromra a hazai előnyt. 7-4
  • 8. perc: Mód szépen forgatta meg védőjét és lőtt Triffa kapujába, de Kácsor megint válaszol. 6-4
  • 6. perc: Kácsor megy fel balátlövőből és zúdít a kapu bal felső sarkába. 5-3
  • 4. perc: Kovács Barbara NB I-es debütálása után meg is szerzi első gólját egy lerohanás után, Lakatos Rita viszont válaszol erre. 4-3
  • 3. perc: az érdi nevelésű beálló, Szabó Laura hétméteresből eredményes. 3-2 A túloldalon Helembai kap kétperces kiállítást.
  • 2. perc: Landi Gabriella a Vác, Kácsor Gréta az ÉRD kapuját veszi be. 2-2
  • 0-1. perc: Az ÉRD a Györkös – Csáki, Mód, Abilda, Paróczy, Landi, Kovács B. sorral, a Vác a Triffa – Diószegi, Hámori, Lakatos R., Helembai, Kácsor, Radoszavljevics sorral kezd. Az első érdi támadásból Abilda, az első váciból Diószegi eredményes. 1-1

A 18 órakor kezdődő mérkőzést Andorka Miklós és Hucker Róbert vezeti. A Vác pirosban, az ÉRD fekete alapon narancssárga szerelésben játszik.

ÖSSZEÁLLÍTÁSOK

Váci NKSE: Bálint (k), Radoszavljevics, Kácsor, Hámori, Szeberényi, Szabó L., Bukovszky (k), Triffa (k), Grosch, Lakatos R., Bárdy, Szondi, Kuczora, Helembai, Diószegi. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Paróczy, Csáki, Szabó K., Horváth D., Mód, Győrffy (k), Kóka, Sztankovics, Landi, Kovács B., Kiss D. Zs., Györkös (k), Abilda. Vezetőedző: Horváth Roland

ELŐZMÉNYEK

A hét közben felmerült a koronavírus-gyanú az ÉRD-nél, melynek játékosai és stábtagjai a héten PCR teszten estek át. A klub pénteki közlése szerint minden érintett tesztje negatív eredményt hozott, így sor kerülhet a Pest megyei rangadóra. Ennek ellenére Horváth Roland így is több játékosát nélkülözte a dunakanyariak ellen, hiszen a négy sérült (Kopecz Barbara, Fekete Bozsana, Zsiborás Luca, Simon Armilla) mellett Walfisch Mercédeszre, Király Rékára és Mézes Laurára sem számíthatott az érdi szakvezető. Ellenben Horváth Dóra visszatérhetett a kihagyott MTK elleni mérkőzés után.

„Tisztességgel felkészültünk erre a mérkőzésre is, meg szeretnénk nehezíteni a Vác dolgát és elhozni a két pontot!” – bizakodott a klubnak adott meccs előtti nyilatkozatában Sztankovics Réka, míg az MTK ellen parádéző kapus, Györkös Rebeka azt mondta, agresszív védekezéssel nehezítenék meg a Vác dolgát.

Az erdmost.hu beharangozóját ide kattintva olvashatja el!