Up röpi: hibátlan mérleggel a legjobbak között!

Mind a hat mérkőzését megnyerte a Delta RSE Érd a lány röplabda országos gyermekbajnokságban, amellyel bejutott a legjobb hat együttes közé.

Az érdiek március elején az MTK által rendezett tornán a hazaiak mellett a BVSC-Zuglót és a RÖAK Kaposvárt is három szettben győzték le, így a hétvégi, kaposvári tornát is az első helyről várták.

Az OGYB első osztályának második fordulójában, a C-2-es csoportban a Delta a hazaiak ellen kezdte meg szereplését, amelyet könnyedén vert három játszmában 25:8, 25:9, 25:13-ra). Ezt követően az MTK ellen is simán hozták az első két felvonást Tátrai Zsanették (25:10, 25:9), de a harmadikat kisebb meglepetésre a fővárosi kék-fehérek nyerték (25:20). A negyedik játszma viszont szintén egyértelmű érdi fölényt hozott (25:13).

A játéknap utolsó érdi érdekeltségű meccse kiélezett csatát hozott a BVSC-Zugló ellen, hiszen a budapestiek az első játszmában csupán 25:23-ra kaptak ki, de ezután a Delta lesimázta, 25:12-re nyerte a második, 25:20-ra a harmadik szettet.

Az újabb három győzelemmel a Delta csoportelsőként hibátlan mérleggel jutott a legjobb hat csapat közé a sorozatban, mindezt úgy, hogy hat mérkőzéséből csupán egy szettet veszített el.

dr. Kotsis Attiláné U15 Országos Gyermek bajnokság, I. osztály, C-2-es csoport, 2. forduló
Delta RSE Érd–RÖAK Kaposvár KÉK 3:0 (8, 9, 13)
Delta RSE Érd–MTK Budapest 3:1 (10, 9, –20, 13)
BVSC-Zugló–Delta RSE Érd 0:3 (–23, –12, –20)
A Delta döntőbe jutott csapata: Tátrai Zs., Veress A., Tankó R., Jakab B., Kulich V., Kun S., Baumann F., Darvas H., Antal E., Flach D., Csörgi E., Tóth L., Zombory L. Vezetőedző: Dömötör-Mátrai Beáta.