Önkormányzati forrásból, képviselői keretből leaszfaltozták az Ürmös és a Bajcsy-Zsilinszky utat összekötő Kadarka, illetve Leányka utcákat. Ezek egy-egy szakaszát több mint tíz éve már leaszfaltozták, most a burkolatlan részeken dolgoztak, a Burgundi és az Ürmös utca között. Így most már négy aszfaltos átkötőút szolgálja a környéken lakókat.
2020. december 14-étől (hétfőtől) burkolatjavítási munkák miatt a 7-es és 8-as kocsiállásról induló járatok felszállóhelye – várhatóan egy héten át – az alábbiak szerint módosul.
Két autó karambolozott délután a 7-es főút 29-es kilométere közelében, Tárnok és Martonvásár között.
A Pumukli és a Meseház óvoda is csatlakozott a nemzetközi Let’s Clean Up Europe (Tisztítsuk meg Európát) akcióhoz: az apróságok, a szülők és az óvodapedagógusok a Bara-árkot takarították ki múlt csütörtökön:
kicsik és nagyok lombseprűkkel halászták ki a vízbe dobált sörös dobozokat, nejlonzacskókat, egyéb hulladékot, és természetesen a partról is felszedték az elhajigált szemetet.
Az egész Kárpát-medencéből érkező, közel négyszáz diák között bizonyult a legjobbnak kategóriájában az érdi testvérpár, Medveczki Kata és Máté az Ausztriai Magyar Pedagógusok Egyesülete által a hétvégén Bécsben megrendezett vers- és mesemondó versenyen. Felkészítő tanáruk a Kőrösi drámapedagógusa, Nagyné Balázs Gabriella volt.
Annak a diáknak, akinek a diákigazolványa október végén lejárt és nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el, és orvosi ellátásra más jogcímen sem jogosult, december 16-ától egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn.
Szatmáriné Berczi Dolóresz az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója elsősorban a karácsonyi nagybevásárlás veszélyeire hívta fel a figyelmet, de természetesen arra is emlékeztetett, hogy ne hagyjunk az autóban jól látható helyen vagyontárgyat.
Megkezdődnek a felújítási munkálatok az M0 autóút szigetszentmiklósi csomópontjában: 2019. április 2-ától lezárják a csomópont M1 autópálya felé vezető felhajtóját.
Az Érdi Német Kultúr Egyesület jótékonysági akció keretében hetek óta süteményekkel segítik a rászorulókat. Az asszonyok Paróczai Zoltánnénak, az ételosztás koordinátorának a segítségével juttatták el a finomságokat a megfelelő személyeknek.
Dr. Gémesi Györggyel, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnökével és Dr. Csőzik Lászlóval, Érd polgármesterével tartott egyeztetésen döntött róla Tárnok polgármestere, hogy a település csatlakozik a MÖSZ-höz.