Női kézi: Szombathelyen is győzött az ÉRD!

Elsősorban remek első félidei játékával, de izgalmas hajrában győzött 29-27-re a Szombathelyi KKA vendégeként a női kézilabda NB I 12. fordulójában az ÉRD, amely egymás után negyedik mérkőzését nyerte meg - ebből hármat idegenbeli bajnokin.

Az elmúlt hetek fontos pontszerzései után az ÉRD-nek volt kevesebb vesztenivalója a Szombathelyi KKA elleni idegenbeli bajnokin. De hiába nélkülözte harmadik meccse Landi Gabriellát és Mézes Laurát Horváth Roland, a találkozót a vendégek kezdték jobban.

A feszesen védekező ÉRD Györkös Rebeka védéseinek köszönhetően gyorsan ellépett 5-3-ra.

Lendülete pedig akkor sem tört meg, amikor egyenlítettek Pődör Rebekáék (5-5), hiszen nem sokkal később épp Marosán Györgynek volt elbeszélgetnivalója lányaival, amikor negyedóra után 9-6-os előnyben voltak Paróczy Sáráék.

Sőt, az ÉRD a játékrész második felére csak egyre jobban összeállt. Györkös Rebeka üreskapus, egészpályás gólja csak a kezdet volt, mert a Kiss-Walfisch Mercédesz vezette vendégek a szünetre már 18-12-es előnnyel fordulhattak – többek között Györkös tizenegy(!) védésének köszönhetően.

A térfélcsere után bár az első gólt a vendégek szerezték, ezután kissé nyögvenyelőssé vált a játékuk. A Vas megyeiek viszont védekezésben és támadásban is elkapták a fonalat és folyamatosan zárkóztak.

Horváth Roland időkérése úgy tűnt, megtöri a hazaiakat, de Biljana Bandelier és Lilija Gorilszka góljai mellett a kapuban Katarina Tomasevics is szépen hozzátette a magáét.

Az utolsó tíz perc is ötgólos (21-26) érdi előnnyel indult, de Marija Agbaba góljával az 59. percben egy találatra zárkóztak a hazaiak.

Horváth Rolandék azonban tudták dolgukat és Szabó Kitti góljával 29-27-re nyertek, újabb rendkívül értékes bajnoki pontokat szerezve!

Az ÉRD február 24-én, szerdán, 16 órakor a Siófok KC-t fogadja az ÉRD Aréna zárt kapui mögött.

A mérkőzést az erdmost.hu-n élőben közvetítjük!

Női kézilabda NB I, 12. forduló
Hungast Szombathelyi KKA-ÉRD 27-29 (12-18)
Szombathely, Arena Savaria, zárt kapuk mögött. V.: Hargitai, Markó
SZKKA: Tomasevics – Varga N. 1, Pődör R. 3, Horváth P. 2, Gorilszka 8 (2), Bandelier 6, Mayer 1
Csere: M. Agbaba 3, Wald, Orbán Adrienn 3
Edző: Marosán György
ÉRD: Györkös 1 – Király R. 2, Mód, Szabó K. 8 (6),  Paróczy 4, Kiss-Walfisch 9 (1), Fekete B. 5
Csere: Horváth D., Kopecz
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-4. 10. p.: 5-5. 16. p.: 6-9. 21. p.: 8-13. 27. p.: 11-17. 40. p.: 16-20. 45. p.: 19-22. 54. p.: 24-28. 59. p.: 27-28.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7