Női kézi: továbbra is hibátlan Kisvárdán az ÉRD!

Fordulatos csatában, Kiss-Walfisch Mercédesz utolsó másodpercben lőtt góljával aratott nagy bravúrt Kisvárdán az ÉRD, miután Horváth Rolandék 22–21-re megnyerték a női kézilabda NB I kilencedik körében rendezett mérkőzést.

Kemény ütközetet hozott az ÉRD kisvárdai vendégjátéka, amely mindkét fél számára kulcsfontosságú bajnoki pontokról döntött. Horváth Rolandék siker esetén ugyanis befoghatták volna riválisukat, míg Bakó Botondék győzelme esetén tapadtak volna a középmezőnyre.

Egymásnak is feszültek a csapatok, s 3–3-ig fej-fej mellett haladtak, aztán néhány elrontott ziccer és Pásztor Bettina védései után meglépett kettővel a Kisvárda. Az ÉRD-et azonban ez olyannyira nem törte meg, hogy egy 6–1-es szériával már 9–6-ra vezetettt a 21. percben.

Bakó Botond időkérése után pedig két hétméteresből és egy lerohanásgóllal pillanatok alatt egyenlített is a KKC. A szünetig még egyszer elléptek két góllal Kiss-Walfisch Mercédeszék, de a félidő előtti pillanatokban Mihálffy Adrienn egyenlítette ki az állást (11–11).

A második játékrészben nagyon bentragadt az öltözőben az ÉRD, és bár a Kisvárda is csak négy gólt lőtt bő tíz perc alatt, a vendégek csak egyszer találtak be Kopecz Barbara üreskapus góljával.

A KKC bár ellépett 15–12-re és a hajráig is magabiztosan őrizte két-háromgólos előnyét, de az utolsó öt percben Kiss-Walfisch Mercédesz rendkívül fontos gólokkal hozta közelebb övéit. Az ÉRD az 54. percben ugyan még 21–18-as hátrányban volt, az átlövő zsinórban négy gólt lőve megfordította az állást és az utolsó másodpercben lőtt góllal szerezte meg a két pontot az ÉRD-nek a 22–21-es sikerrel.

Az ÉRD legközelebb február 7-én lép pályára, amikor 16 órától a Békéscsabai ENKSE ellen vív kulcsfontosságú rangadót zárt kapuk mögött az ÉRD Arénában.

Női kézilabda NB I, 9. forduló
Kisvárda Master Good SE–ÉRD 21–22 (11–11)
Kisvárda, zárt kapuk mögött. V.: Nagy F., Túróczy
KKC: Pásztor B. – UDVARDI 4, Habánková 2, Bouti 1, Dombi L. 3, Siska 1, Milosevics
Csere: SZABÓ N. 8 (6), Termány, Mihálffy 1, Soltész 1
Edző: Bakó Botond
ÉRD: Györkös – Király R. 1, Mód 2, KOPECZ 3, Paróczy 2 (1), KISS-WALFISCH 10 (1), Fekete B. 2
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Szabó K., Csáki 2, Sztankovics
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 5–3. 15. p.: 6–6. 21. p.: 6–9. 26. p.: 9–11. 35. p.: 13–11. 42. p.: 15–12. 49. p.: 19–16. 54. p.: 21–18. 58. p.: 21–21.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2