Két hétvége alatt 9 dartsversenyt tartanak az ÉRD Arénában, ahol mindenki megtalálhatja saját kategóriáját, azonban a viadalsorozat május 29-i állomásán egy olyan versenyszám debütált, mely még az olyan neves játékosok dolgát is megnehezítette, mint Székely 'Penge' Pál vagy Bezzeg Nándor.
Tartalom ikonok: Videó
Néhány hétvége múlva elkészül az Érdet a parkvárosi levendulástól a Duna-parttal összekötő túraösvény, a LevenDuna útvonala, melynek jelzéseit május 29-én kezdték el felfesteni az Esztergályos utcától indulva. Érd első hivatalos túraösvénye nagyrészt zöldterületen szeli át a várost.
Huszonöt családot lepett meg élemiszerrel és tisztasági csomaggal szombaton a TündérPakk alapítvány. Egy-egy címre 20-25 ezer forint értékű csomagot szállítottak ki, többek közt érdi felajánlók jóvoltából. Az országos akció egyik állandó állomása Érd.
Május 30-án, 17 órától a 9. helyen álló Dunaújvárosi KKA vendégeként játssza a 2020/21-es NB I-es idény utolsó mérkőzését a 11. helyezett ÉRD. Horváth Rolandék sikerük esetén a Kohászt biztosan megelőzik, de akár 9. helyen is végezhetnek. A mérkőzést a DKKA Tv YouTube-csatornáján élőben közvetítik!
Novák Ferenc, Érd Megyei Jogú Város díszpolgára, az Érd Városi Sportegyesület ügyvezető elnöke, a Budapesti Honvéd SE korábbi szakosztályigazgatója több évtizedes sportvezetői karrierjéért a Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play Életműdíjában részesült.
A solidarity graffiti nevet viselő érdi kezdeményezés egyik alkotását árverésre bocsájtja az érdi önkormányzat. A licitből befolyó összeget pedig a Sárd utcai Mentőállomás további fejlesztésére fordítják.
Június közepéig még megtekinthető az Otthon maradtunk - festőecsettel, fazekaskoronggal című kiállítás a Parkvárosi Közösségi Házban. A KÉK tárlata novemberben nyitott, de a koronavírus-helyzet miatt a közösségi ház bezárt, így az alkotásokat nem láthatták a látogatók.
A Csuka Zoltán Városi Könyvtár továbbra sem tervezi, hogy megnyitja kapuit, de online tartalmakkal folyamatosan meglepik olvasóikat, sőt, egy különleges videót is készítettek.
Hektikus mérkőzésen szenvedett 32–28-as vereséget az ÉRD a Szombathelyi KKA-tól a női kézilabda NB I 25., utolsó előtti fordulójában, ezzel a Vas megyeiek életben tartották bennmaradási esélyeiket.
16 órától a védettségi igazolvánnyal rendelkező nézők előtt búcsúzik az ÉRD Arénától az idei szezonra az ÉRD, amely a női kézilabda NB I 25. fordulójában pontszerzés esetén búcsúztatja a Szombathelyi KKA-t az élvonaltól. A mérkőzést az erdmost.hu facebook oldalán élőben közvetítjük!