Bizonytalan ideig zárva tart a Csuka Zoltán Városi Könyvtár minden telephelye. Elmaradnak a tervezett programok, és könyvet sem kölcsönözhetünk.
Tartalom ikonok: Információ
Határozatlan ideig szünetel az egynapos sebészeti részleg a Romics László Egészségügyi Intézményben. Leállította a tervezhető műtéteket az országban Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, ezért határozatlan ideig az érdi egynapos sebészet is szünetel.
Hétfő reggel 32-ről fél kilencre 39-re emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon. A fertőzést magyaroknál mutatták ki.
Egyre több nagyvállalat tesz óvintézkedéseket a dolgozók védelme érdekében, ha pedig a munkahelyen vagy annak környezetében a járvány felüti a fejét, a munkáltatónak foglalkoznia kell ezzel a kockázati tényezővel.
Az intézmények bezárnak, de két napig ügyeleti rendszerben működnek, utána kijelölt, ügyeletet adó intézményekben vigyáznak azokra, akikkel nem tudnak otthon maradni a szülők. A nagyszülőket óvjuk a fertőzésveszélytől. A közétkeztetést az önkormányzat biztosítja annak, aki igényli.
Maruzsa Zoltán az operatív törzs pénteki sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a diákok közel 100 százalékos részvétellel érettségiznek német nyelvből, de kitért arra is, hogy idén ballagásokat és tanévzárókat is lehet tartani. A diákoknak is üzent: no vakcina, no party.
T. Mészáros András online sajtótájékoztatót tartott pénteken délután. A tájékoztatón többek között szó esett az érdi szemétszállítás ügyéről, a politikus érintette az érdi úszósport ügyét is, végül Érd 777 millió forintos támogatása is szóba került.
Megérkezett a teszt eredménye és kizárták a koronavírus lehetőségét annál a férfinál, akit ma délelőtt a mentők vittek el Tárnokról. Az információt Lukács László, polgármester közölte az ÉrdMost-tal.
Rengeteg érdi panaszkodott különböző fórumokon arról, hogy ágyúdörgésszerű zajok zavarták éjszakai nyugalmukat. Az Érdmost.hu megtudta, hogy galambokat igyekeztek elriasztani, melyek veszélyeztetik a veteményeseket, és a zajt keltő szerkezet véletlenül maradt éjszaka is bekapcsolva.
Az érdi mentősöknek már sokan és sokféleképpen segítettek, jelenleg arra gyűjtenek, hogy a mentőállomás fürdőszobája is megújulhasson. Erre Szűcs Gábor alpolgármester is felhívta a figyelmet közösségi oldalán és arra kéri az érdieket, hogy aki tud, segítsen mentőseinknek.