Melegszik az idő a hétvégén, vasárnap néhol csaknem 30 fokig emelkedik a hőmérséklet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Tartalom ikonok: Információ
Péntektől a benzin ára 7 forinttal nő, a gázolajé pedig 4 forinttal emelkedik a kutakon. Szerdától szintén jelentősen emelkedtek az üzemanyagárak, a benzin bruttó kiskereskedelmi átlagára 16 forinttal, míg a gázolajé 10 forinttal.
Mikor szabad füvet nyírni? Kihívhatom-e a rendőrt, ha üvöltve szól a zene a szomszédban? A tavaszi–nyári időszakban rendszeresen felmerül a kérdés – mi is többször foglalkoztunk a témával –, hogy mikor szabad zajosabb kerti munkákat végezni (a fűnyírástól a flexelésen át a motoros favágásig).
A diákigazolvány igényléséhez a NEK-adatlapokat a kormányablakokban vagy okmányirodákban vehetik fel a szülők. A járvány miatt az ügyintézésre csak előzetes időpontfoglalással van lehetőség, ezt elektronikusan vagy telefonon tehetik meg.
A rezsiutalványt a kormány tavaly ősszel biztosította 2,6 millió nyugdíjas részére. Az átvett utalványok 95 százalékát - több mint 21,5 milliárd forint értékben - már felhasználták a gáz- és villanyszámlák kifizetésére. A megmaradt utalványokat az érintettek május 31-ig válthatják be.
Diósd önkormányzata blogban gyűjtötte össze az unokázós csalókkal, tolvajokkal szembeni hatékony védekezés módszereit, valamint az olyan hasznos szolgáltatások, mint a hazakísérő telefon, illetve a kapcsolati erőszak áldozatait segítő mobilalkalmazás leírását.
Látványos meteorhullás kezdődik a héten – írja a ScienceAlert. A déli féltekén az elkövetkező napokban különösen sok fényjelenséget lehet majd látni az éjszakai égbolton, de az északi féltekén is fel fognak tűnni a meteorok.
Június 22-én 11 és 15 óra között a Kodály Zoltán és Liszt Ferenc sétány több pontján, illetve a Szent István téren, június 23-án pedig 8 és 12 óra között az Erkel Ferenc körúton, a Jókai közben, a Piac téren és szintén a Kodály és Liszt sétányokon lesz áramszünet Százhalombattán.
Ivóvíz-vezeték építési munkálatokat végez az Érd és Térsége Víziközmű Kft. június 2-án, szerdán 8 és 14 óra között Diósdon, ezért a Baross utcában a jelzett időszakban szünetelhet az ivóvíz-szolgáltatás, azt követően nyomásingadozás, vízzavarosság várható.
Mint korábban beszámoltunk róla, május 17-től nem fogad kevert építési hulladékot az ÉTH. A szolgáltató honlapján közölte, milyen módon lehet sittet elhelyezni a Sas utcai hulladékudvarban.