Ingyen ebéd most sincs, helyben fogyasztás viszont igen – ezen a héten már nem csak elvitelre kérhetünk ebédet a kedvenc éttermünkben: az érdi vendéglátósok többsége – főleg azok, akik nem zártak be teljesen az elmúlt két hónapban – már fogad vendégeket, illetve készülődik a nyitásra.
Tartalom ikonok: Információ
A jó időben egyre több időt töltünk a kertben. Az utcai ablak nyitva, a bejárati ajtó is, jó alkalmat nyújtva a besurranó tolvajoknak. Egy-egy ház akkor is felkeltheti a bűnözők figyelmét, ha azt látványosan túlbiztosították. Szatmáriné Berczi Dolóresz bűnmegelőzési előadóval beszélgettünk.
Az ELMŰ júniusban karbantartási munkálatokat végez Budaörsön, ami miatt áramszünet várható június 11-én, 15-én, 16-án és 17-én.
Kedden a teljes városra kiterjedő melegködös szúnyogirtást végeznek, a vizes élőhelyeken pedig a lárvákat gyérítik. Az önkormányzat monitorozza az eredményt, várja a lakosság visszajelzéseit is – mondta a Bundáskenyérben Csőzik László, hangsúlyozva: hogy mennyi a szúnyog, az a lakosságon is múlik.
A Gyermekvilág Gyermekorvosi Rendelő tájékoztatása szerint június 11-én reggel 8 óra és 9:30 között lesz orvosi rendelés, a betegeket dr. Szabados Karina látja el.
Rendelet írja elő, hogy a kihelyezett sporteszközök biztonságosságát háromévente felül kell vizsgálni. Amíg ez meg nem történik, az eszközöket nem lehet használni - írja a Százhalombattai Hírtükör.
Július 12-én 8:00 és 16:00 óra között áramszünet lesz Tárnokon a mellékelt térképen jelzett ingatlanokon az Érd - Tárnok körforgalmi csomópont (7 sz. főút) építése miatti 0,4kV-os villamos hálózat kiváltása miatt.
A csomópontépítési munkálatok miatt ideiglenesen nem kanyarodhatunk be a Velencei útról az Elöljáró utcába, így a Szent István hídra sem tudunk innen felhajtani.
Június 11-én az esti órákban szúnyoggyérítés lesz a Diósdon. A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik. Minderről Spéth Géza polgármester írt közösségi oldalán.
Sokan tapasztalhatjuk, hogy esténként a szúnyogok miatt nem igazán lehet a szabadban tartózkodni és sok panasz érkezik Érd polgármesteréhez is. A hét második felében és jövő héten is számíthatunk szúnyoggyérítésre, de mi magunk is tehetünk azért, hogy kevesebb szúnyog legyen.