Tartalom ikonok: Információ

A jó időben egyre több időt töltünk a kertben. Az utcai ablak nyitva, a bejárati ajtó is, jó alkalmat nyújtva a besurranó tolvajoknak. Egy-egy ház akkor is felkeltheti a bűnözők figyelmét, ha azt látványosan túlbiztosították. Szatmáriné Berczi Dolóresz bűnmegelőzési előadóval beszélgettünk.
Kedden a teljes városra kiterjedő melegködös szúnyogirtást végeznek, a vizes élőhelyeken pedig a lárvákat gyérítik. Az önkormányzat monitorozza az eredményt, várja a lakosság visszajelzéseit is – mondta a Bundáskenyérben Csőzik László, hangsúlyozva: hogy mennyi a szúnyog, az a lakosságon is múlik.
Június 11-én az esti órákban szúnyoggyérítés lesz a Diósdon. A készítmény a kijuttatott csekély mennyiségben kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik. Minderről Spéth Géza polgármester írt közösségi oldalán.