A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a lángokat.
Tartalom ikonok: Információ
Bár napközben még a nyarat idézi az időjárás, a reggeli hidegek bizonyossá teszik, amit a naptár mutat: itt van az ősz. A fűtési szezon kezdete előtt a katasztrófavédelem évről évre felhívja a lakosság figyelmét a tüzelő-fűtő berendezések állapotának ellenőrzésére.
Az Országos Mentőszolgálat az Érdi Mentőállomás teljes villamos hálozatát felújítja. Erről Kőszegi Béla, az Érd és Térsége Mentőszolgálatért Alapítvány alapítója számolt be az Érdi Tv-nek. Minden lámpát, kapcsolót, konnektort és kábelt kicserélnek.
A gyerekek élelmiszerbeszerzéssel, ételkészítéssel és -tárolással kapcsolatos ismereteinek bővítése, a felelősségteljes fogyasztói magatartás kialakításának támogatása érdekében Oktatási Nagyköveti Programot hirdet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
Szünetel a víz csütörtökön 16 óráig a Töhötöm utcában és a környéken csőtörés miatt. Az Érd és Térsége Vízmű Kft. dolgozik a hiba elhárításán.
Elektronikaihulladék-gyűjtést szervez a tárnoki önkormányzat október 9-én, a Dózsa György úti polgármesteri hivatal mögötti parkolóban.
Az Országos Mentőszolgálat finanszírozásának köszönhetően felújítják az Érdi Mentőállomás elektromos hálózatát – számolt be róla közösségi oldalán az Érd és Térsége Mentőszolgálatáért Alapítvány.
Több mint száz esetben talált valamilyen szabálytalanságot a Pest Megyei és a Fővárosi Kormányhivatal, illetve a rendőrség, amelyek egymással együttműködve derítettek fel műszaki szabálytalanságokat a Pest megye útjain közlekedőknél.
2021. szeptember 16-án, 13 és 18 óra között véradást szervez a Vöröskereszt területi szervezete az ÉRD Arénában (2030 Érd, Velencei út 39-41.).
Karbantartási munkálatok miatt 2021. szeptember 8-án, 8.45 és 13.30 között Postástelep kilenc utcájában, 2021. szeptember 9-én, 8 és 16 óra között Tisztviselőtelep tizenegy utcájában lesz áramszünet.