Az ünnep színei, pódiumest és kézműves foglalkozás is lesz decemberben a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban, amelynek nyitva tartása is változik.
Tartalom ikonok: Információ
2021. december 1. és 15. között ivóvízvezeték építési munkálatokat végez az Érd és Térsége Víziközmű Kft. Érden, a Murányi utcában, ezért a szolgáltató azt kéri a helyi lakosoktól, hogy az érintett szakaszon gépjárműveikkel már a reggeli órákban álljanak ki, mert a be- és kihajtás korlátozva lesz.
Minden eddigi rekordot megdöntött novemberben a Civil Licit Érd jótékonysági árverésen az Életfa Csoport, amely több, mint másfél millió forintot gyűjtött. Decemberben új kedvezményezettje van az akciónak és a nemrég leukémiával diagnosztizált 7 éves érdi autista fiút, Piri Zsombort támogathatjuk.
A Budai úton helyreállítja a járdát, míg a Dévai és Szigetvári utcákban felújítja az útburkolatot, a Hírnök és Ügyész utcákban pedig helyreállítja azt az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény, amely azt kéri a lakosoktól, utcán parkoló autóikkal ne akadályozzák a síkosságmentesítést.
Városszerte nyolc helyszínen számolták fel az illegális szeméthalmokat, sitthegyeket az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) „Tisztítsuk meg az országot!” pályázatán, melyen Érd több mint 37 millió forint támogatást nyert el.
Csőtörés történt november 30-án, 8.30-kor Diósdon, a Szegfű utcában. Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. munkatársai megkezdték a javítási munkálatokat és a szolgáltatás 13 óra után állhat helyre.
Az Érd és Térsége Hulladékkezelő Nonprofit Kft. ismertette, hogyan lesznek nyitva egységei a decemberi ünnepek alatt.
Sokan tudják, hogy káros az egészségre, de hiába tiltott, így is sokan fűtenek szeméttel a hideg időszakban. Az ÉrdLakó egy kérdőív segítségével igyekszik felmérni, mekkora problémát jelent a jelenség Érden, illetve milyen megoldási javaslatok léteznek.
Decembertől megváltozik az időpontfoglalás gyakorlata a Százhalom Egészségügyi Központban, ahol ezután nem egy hónapra előre adtak időpontot.
December 1-től, azaz szerdától már csak és kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja a nevelési, oktatási intézményeket, ahogy az oktatásban és nevelésben is csak egészséges és tünetmentes dolgozók vehetnek részt.