Pánikba esünk, vagy higgadtak maradunk? Felelősen viselkedünk, vagy bagatellizáljuk a bajt? Kádár Annamária pszichológus szerint a legfontosabb, hogy felvállaljuk gyerekeink előtt a félelmeinket, és olyan légkört teremtsünk, amelyben ők is szabadon kinyilváníthatják a negatív érzéseiket is.
Tartalom flag-ek: Top
Szombaton indul az első tavaszi zöldjárat. Ezentúl havonta egyszer összegyűjtik minden utcából a kihelyezett lombot, nyesedéket. Tekintettel arra, hogy mostantól már évente tíz alkalommal vehetjük igénybe ezt a szolgáltatást, a kirakható mennyiség alkalmanként háromszor százhúsz liter lesz. ÜTEMTERV
Néhány nappal ezelőtt Nagy István agrárminiszter arra biztatta a településeket, hogy szigorú szabályok betartása mellett nyissák újra a termelői piacaikat. A miniszter azzal érvelt, hogy „a piac a helyi gazdaság motorja", a zárva tartás következtében a termelők tönkremennek.
Egész héten számíthatnak az Érden közlekedők rendőri ellenőrzésre, és akik nem követtek el szabálysértést, még ajándékot is kapnak a rendőröktől. A "Hogy mindenki hazaérjen" kampány célja a közlekedésbiztonság javítása. Minderről Kürti István r.alezredes számolt be az Érdi Tv-nek.
A Múzeumok világnapja alkalmából május 18-án ingyenes látogatható az érdi Magyar Földrajzi Múzeum. Az ÉrdFm 101.3 munkatársai Fekete-Mácsai Anetta igazgatóhelyettessel beszélgettek a Bundáskenyér című műsorban, többek között a nyitásról és a nyári tervekről.
Semmin nem lazítunk. A tömeges megbetegedések időszakára készülünk – jelentette ki a tisztifőorvos szerdai sajtótájékoztatóján. Arról is beszélt, hogy hatásos lehet-e a BCG védőoltás, és hogy a lélegeztetőgépre került betegeknek milyenek a gyógyulási esélyei.
525 főre nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, és elhunyt négy krónikus betegséggel küzdő idős beteg. A kormányzati tájékoztató oldalon közzétett térkép alapján a regisztrált fertőzöttek száma a fővárosban és Pest megyében messze a legmagasabb.
Nincs is jobb módja a zöldhulladék eltüntetésének, mint a komposztálás. Hogy milyen is a jó humusz, és hogyan készül, arról Németh Antalt, a Kertbarát Kör elnökét kérdeztük.
Néhány napja a Facebookon alakult meg az az önkéntes csoport, amelyik már közel kétszáz darab maszkot varrt meg és juttatott el az érdi szociális ágazatnak, valamint olyan érdieknek, akik nem jutottak védőfelszereléshez. A munkát szívesen folytatnák, ezért szükségük volna további alapanyagra.
Civil alapon új csoport jött létre a Facebookon Tiszta ÉRDek néven. A társaság célja, hogy olyan embereket szedjen össze, akik elhivatottak Érden a környezetvédelem iránt. Megalakulásuk előzményét is egy közös szemétszedési akció inspirálta.