A veszélyhelyzettel kapcsolatos korlátozó intézkedéseket június 2-ától oldja fel az Érd és Térsége Hulladékkezelő. A hulladékudvarra maszkban lehet ellátogatni a szokásos nyitva tartási időben, ahol folytatják az üvegkukák kiosztását is. Illetve újra kérhető a házhoz menő ágdarálás és lomtalanítás.
Tartalom flag-ek: Top
A Polgárok Háza dísztermében adták át az Érd Kiváló Diákja Emlékérmeket és az Érd Kiváló Sportolója díjakat, ezúttal 45-en érdemelték ki a Kiváló Diák elismerést, emellett négy sportolót és egy csapatot díjaztak.
A Modern Városok Program keretében komplex közösségi és turisztikai beruházásokat kívánnak végrehajtani Ófaluban a következő években, jelentette be Csőzik László polgármester közösségi oldalán. A fejlesztések zászlóshajójának, az új Présháznak a felépítésére június 2-áig várják a jelentkezéseket.
Maruzsa Zoltán szerda délutáni bejelentése, majd a kormányhatározat megjelenése után két munkanapja volt arra az óvodáknak és bölcsődéknek, hogy felkészüljenek a teljes újranyitásra. Szűcs Gábor alpolgármestert kérdeztük arról, hogyan sikerült ez az érdi óvodáknak és bölcsődéknek.
Világszerte átalakulásokat hoz a járvány, többek között a városszervezésben és a közlekedésben. Vajon mi lesz Érddel, amely a legdinamikusabban növekvő magyar város, teli megoldatlan problémával? Erről kérdeztük Varga Illés Levente városfejlesztési szakembert.
Kedden a teljes városra kiterjedő melegködös szúnyogirtást végeznek, a vizes élőhelyeken pedig a lárvákat gyérítik. Az önkormányzat monitorozza az eredményt, várja a lakosság visszajelzéseit is – mondta a Bundáskenyérben Csőzik László, hangsúlyozva: hogy mennyi a szúnyog, az a lakosságon is múlik.
„Még pontos időpontot nem tudok mondani, melyik nap tudunk megnyitni, azt gondolom, ez egy, maximum két héten belül meg fog történni” – fogalmazott az ÉRD FM 101.3-nak a Magyar Földrajzi Múzeum újranyitásával kapcsolatban az intézmény igazgatóhelyettese, Fekete-Mácsai Anetta.
"Ne hagyják cserben az utcánkat!" - ezt kérték még januárban a Kutyavári úton élők, akik petíciót is benyújtottak az önkormányzathoz, hogy valahogyan lassítsák a forgalmat. Andrasek Mónika, képviselő Facebook oldalán közölte, hogy ahogy megígérték, felfestették a 30-as korlátozást az aszfaltra.
Negyvenről húsz százalékra csökkent az érdi mammográfiai szűrésen megjelenő hölgyek száma, pedig ez az ingyenes, fájdalommentes vizsgálat életet menthet. Az érdi 45–65 éves hölgyek, akiknek az utolsó mammográfiás vizsgálata óta eltelt két év, névre szóló meghívót kapnak a Romics renedelőjébe.
Mindent megtett a győzelemért, de a végén sajnos mégsem győzhetett. Május 18-án elhunyt Nagy Richárd. Gyertyával, egy-egy szál virággal emlékeztek rá az Ercsi úti sportpálya előtt a rokonok, barátok, csapat- és iskolatársak.