A kormány a gépjárműadó elvételével és a szolidaritási hozzájárulás kiterjesztésével éppen annak az 1 milliárd forintnak a felét veszi el Érd költségvetéséből, amely felett szabadon rendelkezhetne a város. Ennek ellenére még idén elkezdik az aszfaltozást – mondta el az Érd FM 101.3-nak Csőzik László
Tartalom flag-ek: Top
Az Érdi Spartacus SC hat sportolója összesen tizenöt kategóriában indul a június 24. és 28. között Kazanyban rendezendő szumó Európa-bajnokságon, ahol az U21-es, U23-as és felnőtt korosztályok méretik meg magukat.
A helyi szociális dolgozók fokozottan figyelnek a hajléktalanokra és idősekre, több közintézmény is megnyitott a hűsölni vágyók előtt, június 22-től a Főtéren, a Bem téren és a Stop Shop környékén is osztanak vizet a városrendészet munkatársai.
A Szociális Gondozó Központ Család- és Gyermekjóléti Központja 2015 óta díjazza azokat a járási iskolába járó tanulókat, akik egyéniségükkel közösséget tudnak teremteni. Idén tizenöt térségi iskola 34 tanulója érdemelte ki a Pócsi Dóra-díjat.
Régóta küzdenek azzal a sajátos nevelési igényű gyermekek és családjaik, hogy nincs intézményi háttér a megfelelő fejlesztésükre helyi szinten. Andrasek Mónika, a Szövetség Érdért frakció képviselője felkarolta az ügyüket, és egy indító megbeszélést hívott össze a civil egyesületek részvételével.
Nevezni négy kategóriában: a virágzó érdi porta vagy a bőtermő érdi konyhakert vagy a legszebb utcafront vagy a legszebb érdi erkély, terasz kategóriában lehet. A pályázatok leadhatóak a Polgármesteri Hivatal főportáján elhelyezett dobozban, illetve postai úton is.
Napok óta borzolja a kedélyeket a Velencei-tóban tapasztalható tömeges halpusztulás. Az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője adott tájékoztatást a helyzetről, de kollégáink egyéb témákban is kérdezték.
A Magyar Zarándokút rendhagyó „évnyitó” zarándoklattal indult. Az idei évben zászlós zarándokoknak az érintett települések vezetőit kérték fel, hogy vezessék, kísérjék a zarándokcsapatot a következő településig. Érdről Tetlák Örs alpolgármester kísérte a zarándokokat egészen Szigetszentmiklósig.
Brutális hőség vár ránk országszerte, így különösen jól esik az a tény, hogy vasárnap a Magyar Úszás Napja alkalmából kedvezményes, 850 Ft-os jegyárak mellett látogathatják az Érd Aréna uszodáját a lakosok. Előzetes regisztráció nem lesz, de a járványügyi intézkedéseket továbbra is be kell tartani.
Június 18-án, 19-én és 20-án - azaz csütörtökön, pénteken és szombaton – a NAIK Gyümölcskutató Intézet cseresznye és meggy szedd magad értékesítést tart Érd-Elvira majorban, a készlet erejéig, 8.00-tól 12.00 óráig.