1916-ról 1984-re nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Elhunyt újabb tíz, krónikus betegségben szenvedő fertőzött, miközben a gyógyultak száma 267-re emelkedett - közölte legfrissebb adatait a koronavirus.gov.hu.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Vasárnapra újabb 17 halálesetet rögzítettek a vírusfertőzés következtében, az új koronavírussal fertőzöttek száma pedig 1916-ra nőtt.
Kicsit csúszik, kicsit szigorúbb feltételekkel rendezik, de legalább lesz, a családok nagy örömére! Koncertek, táncbemutatók, ökojátékok és -foglalkozások, légvár, kalandpark és más meglepetések várnak a gyerekekre a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1834 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Tárnokon is újraindul a kulturális élet. Gyermeknapi műsor, zenés est és komolyzenei koncert is található a kínálatban. Szabó Beáta az ÉrdFm 101.3 Zónázó című műsorában a tárnoki Heinrich Antal Ház és Könyvtár megbízott intézményvezetőjével beszélgetett.
Szent Orbán napja - május 25. - jeles nap a szőlőtermesztők és így a borászok kalendáriumában. Sok időjárási megfigyelés, néphagyomány kapcsolódik a naphoz. Az időjárási megfigyelések szerint, ha Orbán napon esik, rossz lesz a termés, az ősz is esős lesz.
A koronavirus.gov.hu legfrissebb adatai szerint 1652-re nőtt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, miközben nyolc új áldozata van a vírusnak, ellenben 199-re nőtt a gyógyultak száma is.
Májusi eső aranyat ér - mondják. Az elmúlt napokban kaptunk is eleget az égi áldásból. Sajnos, nemcsak a fejlődő termésnek kedvez az eső, hanem a csípősszúnyogoknak is, ugyanis ennek lárvái a vízben fejlődnek. Saját otthonunkban is sokat tehetünk azért, hogy kevesebb szúnyog keserítse meg életünket.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1579 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 1512 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.