Hosszantartó súlyos betegség után elhunyt Solti Gábor, az Érd és Környéke Horgászegyesület korábbi elnöke. Baján született, de az igazi érdi halászlére megesküdött. A horgászat mellett nagy szenvedélye volt a tanítás, no meg a szurkolás: részt vett minden érdi kézilabdameccsen.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Bár az ÉRD női kézilabdacsapata nem játszik hétvégén, így sem szűkölködik a hétvégi sportkínálat, hiszen az Érdi VSE labdarúgói, a Delta RSE Érd röplabdázói, a VMG DSE kosárlabdázói, a Kárpáti Farkasok jégkorongozói, a birkózók, a tollaslabdázók és a vívók is megméretik magukat.
A karácsony elvileg a szeretet, a béke ünnepe, amikor mindennek a meghittségről, a családról kellene szólnia, nem pedig az idegeskedésről, kimerültségről. Hogy lehet túlélni az ünnepekre való készülődést? És hogyan maradhat meghitt az ünnep ma, amikor versenyt posztolunk tökéletesebbnél tökéletesebbre sikerült bejglikről, karácsonyi dekorációkról a különböző közösségi oldalakon?
Három érdi vállalkozót tüntetett ki a a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége példaértékű, magas színvonalú tevékenységéért. Szalai György, az érdi Gyurivill Kft. ügyvezetője Regionális Év Vállalkozója kitüntetést vehetett át, German József, a Di-Fer Kft. és Mátyus László, a Pánczél Kft. ügyvezetője pedig az Év Vállalkozója Díjat vehette át.
Az egyik játékos kötelezően előírt heti PCR-tesztje pozitív lett az ÉRD női kézilabda csapatánál, ezért a teljes keret karanténba került, így várhatóan elmarad a szombati, Mosonmagyaróvár elleni bajnoki.
Az a bajszos pasas a koktélokkal, aki állandóan mosolyog… Ennyit biztosan mindenki tud
Lajsz Andrásról. Azt már kevesebben, hogy szinte tősgyökeres érdi, akinek eddig egy sor
helyen volt étterme és kocsmája, kivéve Érden.
Nem lehet elég korán elkezdeni a zenével és a hangszerekkel való ismerkedést. Ezt gondolta Gergely Virág Emese, a Lukin László Zeneiskola zongora tanárnője, amikor 2017 nyarán megszervezte az első babakoncertet itt, Érden, kolléganőjével, Berg Andreával.
Kampányt indít az Érd Médiacentrum és az ÉRD női kézilabdacsapata, Viselj maszkot Érden is! címmel. Ebben igyekszünk felhívni a figyelmet mindannyiunk közös felelősségére a járvány elleni védekezésben.
Ez az a nap, amit az Úr rendelt – énekelték a Marianum iskola diákjai szombat délelőtt. Nagy nap volt ez a nemrég megújult és gimnáziumi szárnnyal kiegészült intézmény életében: Spányi Antal megyés püspök áldotta meg az új épületszárnyat, valamint a felújított régi épületet, és celebrált szentmisét. Az ünnepségen jelen volt Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, Tarnai Richárd kormánymegbízott, dr. Aradszki András országgyűlési képviselő és dr. Bács István alpolgármester is.
Élő adás Érd Megyei Jogú Város rendkívüli közgyűlésének 2020. október 1-jei üléséről.