Csőzik László, Érd polgármestere a Cseh Nagykövetségen járt, ahol találkozott az Érdhez hasonló elhelyezkedésű, a cseh fővárostól Prágától 60 kilométerre található agglomerációs település, Kolín polgármesterével is, az egyeztetésnek köszönhetően pedig Érd és Kolín testvérvárosok lehetnek.
Tartalom flag-ek: Fontos
Mint beszámoltunk róla, szeptember 16. és 22. között a magyar rendőrség az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózatához (ROADPOL) csatlakozva fokozott ellenőrzést tart, elsősorban a menet közbeni rádiótelefon-használatot figyelik.
Összesen kilenc alkalomból álló beszélgetéssorozatot indítottak a Dr. Romics László Egészségügyi Intézményben, hogy a szülők felkészüljenek a várandósságra, a szülésre és a szoptatásra.
Mint ahogyan Csőzik László polgármester is beszámolt róla közösségi oldalán, már három szemétgyűjtő áll rendelkezésre a gazdiknak a gáton. Korábban ugyanis számos panasz érkezett arra, hogy a gazdik nem minden esetben szedik fel a kutyaürüléket.
Utcafórumot tartott Érden az előválasztásról Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció miniszterelnök-jelöltje.
Mint mondta, az ellenzék már most vezet, a munka neheze a kormányváltás után kezdődik majd; az igazi küzdelem a kétharmados törvények lebontása lesz.
Székely Attila tűzoltó alezredest, az érdi katasztrófavédelmi kirendeltség osztályvezetőjét választották a legjobb hatósági szakembernek az idei Országos Tűzmegelőzési Vetélkedőn, a Pest megyei csapat pedig második helyen végzett. A részletekről a győztes mesélt az Érd FM 101.3-nak.
2021. szeptember 20-án, hétfőn forgalomkorlátozás várható Érd 34 utcájában, mert az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény közműépítési munkálatokat végez – tudatta az ÉKFI, amely lapunkkal közölte a további aktuális munkálatait is.
A következő napokban 20 Celsius-fok alatt maradnak a maximumok, a leghidegebb órákban 5 fok körüli értékek is lehetnek. A hét második felében ismét erősödik a nappali felmelegedés - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi, MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Szeptember 20-án, 7 órakor újraindult a 2021-es ellenzéki előválasztás, melyet szombaton függesztettek fel. Pest megye 1. számú választókerületében dr. Bősz Anett, a DK, Tetlák Örs, az LMP és Ollero Marco, a Momentum jelöltjére lehet szavazni, akár online, akár személyesen.
Ismét megtartja idén a város az idősek világnapját: szeptember 30-án, csütörtökön, 15 órától ingyenesen nézhetik meg a szépkorúak a Víg özvegy című operettet az Érd Arénában. Belépés csak védettségi igazolvánnyal és meghívóval - ez utóbbit a művelődési házban vehetik át az idősek.