Az egyhetes európai összehangolt közlekedésrendészeti akció elsősorban a tehergépjárművek és autóbuszok, valamint vezetőik ellenőrzésére terjed ki.
Tartalom flag-ek: Fontos
A tavalyi évhez hasonlóan Érd is csatlakozott a Világ Gyalogló Naphoz. A Nordic Walking Érd közössége ebben a hónapban két alkalommal is sétára hívja az érdieket. Szombat reggel 9 órakor indult az első túra, Érd-Ófalutól egészen a százhalombattai Régészeti Parkig sétáltak a résztvevők.
Világítást kap Biatorbágyon a Budapest – Balaton-kerékpárút már kijelölt belterületi szakasza a Viadukt parkolótól a Gizella Otthon és a Pontis Hotel közötti Ybl Miklós sétányon keresztül a Szent László utcán át a Viadukt utcáig. A kivitelezés 2021. október 8-án kezdődik.
Az Érdi Horvát Önkormányzat idén is megrendezi hagyományos progjamjait. Október 16-án, 15 órás kezdettel Horvát Nemzetiségi Napot tartanak, 18 órától pedig Horvát-Rác bált rendeznek a Szepes Gyula Művelődési Központban. Mindkét rendezvény védettségi igazolvánnyal látogatható.
Az általános iskolát vissza kell adni annak, akié, a helyi közösségeké - természetesen megfelelő finanszírozással. Egyebek között ezt mondta Dobrev Klára az Érd TV-ben. A DK miniszterelnök-jelöltje, az ellenzéki előválasztás második fordulója előtt találkozott Érden Csőzik László polgármesterrel.
A fővárosban és az agglomerációban továbbra is mérsékelt koncentrációban van jelen a koronavírus örökítőanyag a szennyvizekben, ugyanakkor hat városban emelkedést mutatnak a minták. Két városban mért csökkenést az NNK, ezek egyike Székesfehérvár.
Október 8-án 20 óra 30 perctől október 09-én 8 óra 25 percig a Kelenföldön végzett pályakarbantartási munkák miatt a 30a Budapest – Székesfehérvár vasútvonalon egyes vonatok módosított menetrend szerint járnak majd. Budapest irányából négy, Fehérvár felől öt vonatot érint a módosítás.
A Pest megyei rendőrök huszonnégy órán keresztül mérték a sebességet a megye különböző pontjain. Egy nap alatt 560 sebességtúllépést dokumentáltak. A dobogó legfelső fokára egy érdi eset került, a pilóta teljesítményét 90 ezer forintos közigazgatási bírsággal "jutalmazták".
Személyesen megjelent a patikában és rendezte a kárt az a család, akikről egy hete tett közé Facebook posztot a Vass Gyógyszertár. Mint ismert egy 3 éves kisfiú az anyukája és testvérei jelenlétében egymás után bontogatta ki a termékeket a az egyik érdi patikában, majd betette azokat a kabátjába.
Érd ismét csatlakozott a Világ Gyalogló (hó)Nap országos versenyhez. Két túra lesz, amelyeken szakértő előadók fognak mesélni a természeti kincsekről, épített örökségünkről, történelmünkről és egyéb érdekességekről. Ezen a hétvégén szombaton Ófalu, 16-án a középiskolák lesznek a cél.