Idén tizenkettedik éve startolt el a magyar Movember kampány, mely MentsManust! Férfiegészség Mozgalom néven a prosztatarák-szűrések fontosságára és a tudatos, egészséges életvitelre hívja fel a figyelmet; ez alkalommal javarészt az online térben, a járványhelyzet miatt.
Tartalom flag-ek: Fontos
Advent első vasárnapján indul az egyházak és a Szociális Gondozó Központ ételosztása. A járványveszély miatt idén mindenkinek házhoz szállítják az ennivalót. Jövő hétvégén a szociális gondozók a Tescoban rendeznek élelmiszergyűjtést, ezzel is a rászorulókat segítik majd.
Hajmeresztő és hátborzongató ötletnek tartja Csőzik László az Iparkamara elnökének javaslatát arról, hogy a vállalkozások két évig ne fizessenek iparűzési adót. Hasonló állásponton van Székesfehérvár polgármestere is.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ frissítette a hivatalos információs összefoglalót, hogy mi történik, illetve mi a teendő, ha koronavírus-fertőzés miatt betegek vagyunk, vagy hatósági házi karanténba kényszerülünk.
A hazai fiataloknál nem fért bele Majka és Curtis a top 10-be, mint legkedveltebb előadó, de a legismertebbek között is csak éppen. A DUE Médiahálózat egy nagyon érdekes közvélemény-kutatást készített arról, hogy a 14 és 24 év közötti fiataloknak milyenek a zenehallgatási szokásaik.
Február 18. és március 18. között lezárják a Duna utcai vasúti átjárót, annak átépítése miatt. Ez idő alatt nemcsak az autósok, hanem a gyalogosok és a kerékpárosok sem közlekedhetnek az átjáróban. A munkálatok során nemcsak a fény- és félsorompó, hanem az útburkolat is megújul majd.
FRISSÍTÉS: A gyalogosok és a kerékpárosok közlekedése megoldott a munkálatok időtartama alatt.
Tavaly megtörtént az érdi szennyvízcsatorna-beruházás pénzügyi lezárása. Sok álhír, szóbeszéd és sokszor tudatos megtévesztés terjed azóta is a városban, ezért megkérdeztük a legilletékesebbet, Simó Károly alpolgármestert, aki a kezdetektől jól ismeri a program jogi, pénzügyi és persze politikai hátterét.
Email-ben, postai úton, illetve a Polgármesteri Hivatalban kihelyezett gyűjtőládában várja a lakosok kérdéseit a városvezetés.
„Ez a költségvetés alapvetően a fejlesztésekre fókuszál. Régóta nem tapasztalható az, hogy évről évre ilyen mértékben növekedjen a költségvetés, mint például most is” – hangsúlyozta Simó Károly alpolgármester a februári közgyűlést követően, ahol a képviselő-testület elfogadta a város idei költségvetését. Közgyűlési összefoglaló.
Az RTL Klub Híradója kérdezte a főpolgármestert és Csőzik Lászlót, Érd polgármesterét arról, hogy mi történne, ha kiesne a város legnagyobb bevétele, a helyi iparűzési adó.