Folytatódnak az infrastrukturális fejlesztések a köznevelési intézményekben, a budapesti agglomerációhoz tartozó, Pest megyei településeken működő 16 iskola fejlesztésére mintegy 60 milliárd forintot fordítanak.
Tartalom flag-ek: Érdekes
A Közbeszerzési Döntőbizottság 2 millió forintos bírságot szabott ki, és közben az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság is közel 50 millió forint visszafizetését helyezte kilátásba a Fácán utcai óvoda felújításának kartellezés gyanús közbeszerzése miatt - értesült róla az atlatszo.hu.
A magyar felnőtt lakosság 61,7%-a biztosan be akarja magát oltatni, vagy már meg is történt ez - derül ki a KSH hetente elvégzett felmérésének legfrissebb fordulójából. A vakcinát biztosan felvenni kívánók aránya most először emelkedett 60% fölé. Igaz, az oltásra nyitottak tábora ezzel nem bővült.
Hosszan tartó, súlyos betegség után szombaton reggel meghalt Monspart Sarolta tájfutó világbajnok. A Nemzet Sportolója 76 éves volt. Az Érdi Szenior Akadémián tartott előadásaival búcsúzunk tőle.
Másfélszeresére nőtt a vonatokon hagyott tárgyak száma 2018-hoz képest. Míg két éve 5883, 2019-ben már 9029 talált tárgyat regisztráltak, az elhagyott értékek közül minden második került vissza a tulajdonoshoz – írja a MÁV közleményében.
Ha olyan tinédzser vagy, aki közösségi oldalak aktív tagja és szabadidőd nagy részét az okostelefonod, vagy a számítógép előtt töltöd, olvass tovább!
Élelmiszergyűjtést szervez a Fészek Gyermekvédő Egyesület javára az "Egy szelet a szívünkből" elnevezésű jótékonysági csoport szombaton 8-20 óra között az érdi Intersparban. A Fészek átmeneti gyermekotthont és országos nevelőszülői hálózatot is működtet, mindkettőnél jó helyre kerülnek az adományok.
Ennél szebb időt nem nagyon kívánhatunk egy olyan szombatra, amikor hosszú idő után egy kicsit végre kiszabadulhatunk, kicsit újra élhetünk. Azért csak óvatosan!
A decemberi közgyűlés határozata értelmében, január 1-jétől nem kell építményadót fizetnie azoknak a 65 év feletti érdi lakosoknak, akiknek jövedelme nem éri el a határozatban foglalt maximumot. Közben kiderült, sokan már korábban is mentességet kaphattak volna, mégis fizették az adót.
Magyarországon Sárkányölő Szent György napján tartjuk a Rendőrség napját, aki a lovagok, a lovaskatonák, a fegyverkovácsok és a vándorlegények védőszentje volt. A modern világban Szent György a cserkészek és rendőrök patrónusa.