Az időjárás és a járványhelyzet függvényében az összes medencéjét üzembe helyezi a Városi Strand Százhalombattán június 13-tól. A versenymedencét azonban már május 30-tól használni lehet.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Egyre többen vannak a vitorlások, szörfösök és egyéb vízi sportot űzők a Velencei-tavon. A vízirendőrök közleményt adtak ki, mire figyeljünk, hogy elkerüljük a baleseteket.
Három turnusban, osztályonként külön időpontban ballagtak el a Gárdonyi Géza Általános Iskola nyolcadik osztályos tanulói kedden. Nyolcvan diák vett búcsút az általános iskolától, gyermekenként négy vendég léphetett be az iskola udvarára. Az ünnepségen átadták a legösszetartóbb osztály címet is.
Kedd este 18 órakor a magyar labdarúgó-válogatott is megkezdi szereplését a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon, méghozzá a Puskás Arénában a címvédő portugál csapat ellen. Érden, a főtéren óriás kivetítőn keresztül nézhetjük a meccset és zúghatjuk közösen, hogy: RIA, RIA, HUNGÁRIA!
Hajdúszoboszlón adott koncertet a Junkies szombaton, egy család azonban nem tudott bemenni a jegyével, mert nem volt védettségi igazolványok. Emiatt végül a zenekar kiment hozzájuk, és játszott nekik egy dalt. Szekeres Andris, a Junkies frontembere elmesélte a történetet a Bundáskenyérben.
Előbb a kék fény, aztán az UV sugárzás teszi próbára szemünk egészségét. A digitális oktatás a monitorok elé szegezte a gyerekeket, a home office pedig a szülőket. Most, hogy egy kicsit kiszabadultunk a négy fal közül és jön a nyár, oda kell figyelnünk az UV sugárzásra is.
Az 5. számú választókerület önkormányzati képviselője, a Köznevelési, Művelődési és Ifjúsági Bizottság elnöke. Gregus Lászlóval, a Demokratikus Koalíció képviselőjével, a Szövetség Érdért közgyűlési frakció tagjával beszélgettünk.
A múlt héten kezdődött Európa-bajnokság kapcsán már hatalmas focilázban égnek a magyarok. Több település szervez közös meccsnézést, Érden a főtéren szurkolhatunk majd a válogatottnak, de Diósdon is együtt szurkolhatunk a főtéren felállított óriás kivetítő előtt magyar labdarúgó válogatottnak.
A Liberálisok elnöke Érden indulna képviselőjelöltnek az előválasztáson. Most Jakab Péter, a Jobbik elnök-frakcióvezetője Facebook-oldalán jelentette be, hogy pártjával Bősz Anettet támogatják.
Tisztújító közgyűlést tartott szombaton kora délután az Érdi Lengyel–Magyar Kulturális Egyesület a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban. Az eseményen titkos szavazással egyhangúan újra Bazsóné Megyes Klárát választották meg elnöknek az egyesületi tagok, akik az elnökséget is kiválasztották.