Női kézi: megküzdött, de nem bírt a Váccal az ÉRD

Jó iramú mérkőzésen nagyot küzdött, de vereséggel kezdte a női kézilabda NB I új idényét az ÉRD. Horváth Roland együttese hazai környezetben kapott ki 27–22-re a Váci NKSE-től.

Pest megyei rangadóval kezdte a női kézilabda NB I 2021/22-es új idényét az ÉRD, amely az ÉRD Arénában a Váci NKSE-t fogadta a nyitófordulóban.

A gólgyártást ugyan Csáki Lilla révén az érdiek indították, de az első húsz percben mégis a vendégek akarata érvényesült. Viszont az ÉRD sem engedte, hogy ellépjen ellenfele és Csáki a 19. percben negyedik gólját szerezve egyenlített (9–9), Mód Noémi pedig megfordította az állást.

Más kérdés, hogy Ottó Katalin időkérése után Kácsor Grétáék is belelendültek és pillanatok alatt fordítottak, a szünetre pedig már 16–12-re vezettek.

A második félidőt is jobban kezdték a vendégek, akiket Hámori Konszuéla vett hátára és az ő négy góljával tovább nőtt a különbség, a Vác pedig 40 perc után 22–16-ra vezetett.

Ezt megint az ÉRD percei követték, ugyanis Horváth Rolandék addig üldözték a Vácot, amíg háromra nem olvasztották a hátrányt, de Ottó Katalin jó ütemű időkérése megakasztotta ezt.

Innentől kezdve bár becsülettel küzdött, nem tudott közelebb kerülni az ÉRD és végül 27–22-es vereséget szenvedett.

Az ÉRD legközelebb szeptember 17-én, 18 órától a Motherson Mosonmagyaróvári KC SE vendégeként lép pályára az UFM Arénában. A következő hazai mérkőzésre szeptember 22-én, az FTC ellen kerül sor 18 órától.

Női kézilabda, NB I, 1. forduló
ÉRD–VÁCI NKSE 22–27 (12–16)
Érd, 350 néző. V.: Bóna, Földesi
ÉRD: Györkös – Csáki 5, Szabó K. 2, Kopecz 3 (3), PARÓCZY 6, Vukajlovics 1, Fekete B. 1
Csere: Kántor, Hadfi (kapusok), Horváth D., Mód 3, Kiss D. Zs., Sztankovics, Monori 1, Ablida
Edző: Horváth Roland
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, HÁMORI 4, Kuczora 8 (7), HELEMBAI 5, KÁCSOR 4, Szondi 2
Csere: Bukovszky (kapus), Schatzl Natalie 1, Ballai 1, Grosch, Aron
Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 11. p.: 4–5. 16. p.: 6–8. 21. p.: 10–9. 25. p.: 11–13. 34. p.: 12–19. 39. p.: 15–21. 45. p.: 18–22. 52. p.: 20–24. 58. p.: 20–27.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/7