40 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4853 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma változatlanul 607 fő, 3590-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 656 fő.
Author: info@erdmost.hu
A koronavírus-járványt követően újra romlanak a baleseti statisztikák Érden és a környéken, és ezeknek gyakran oka a gyorshajtás. Az Érdi Rendőrkapitányság ezért mostantól napi rendszerességgel méri a sebességet, ráadásul nemcsak nappal, hanem éjjel is, sőt akár civil autóból is.
A Szurkolók az állatokért csoport rendhagyó bemutatót tartott a városi napközis táborban. Hetven gyerkőc ismerkedhetett meg a felelős állattartás gondolatával. A kutyás előadás lényege az volt, hogy megtanítsák, hogy mindenki olyan kutyát vegyen magához, amiről tudja, hogy hogyan kell tartani.
A tűzgyújtás ősi öröme elevenedik meg a 21. századi kertvárosi ember nyári grillezésében, ahol elsősorban a férfiak szeretik forgatni a húsokat. De tudjuk-e, hogyan kell jól használni a grillt, milyen húsrészek alkalmasak a szabadtűzi sütéshez, érdemes-e fóliáznunk, vagy mehet minden a rácsra?
A Pest Megyei Kormányhivatal építésügyi és örökségvédelmi osztályának több munkatársát is előzetes letartóztatásba helyezték – értesült a Népszava. Az ügyben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség rendelt el nyomozást a kormányhivatal egyik vezető beosztású tisztviselője ellen.
Előfordul, hogy az ismétlő oltást különböző okok (betegség, nyaralás, külföldi utazás) miatt nem tudjuk beadatni a rögzített időpontban. Mutatjuk, mi a teendő ilyenkor.
A Magyar Röplabda Szövetség elkészítette a férfi és női Magyar Kupa sorsolását, melynek értelmében az NB II-es Delta RSE Érd az NB I-es Diósgyőri VTK-val küzd meg.
Horvátországban ismét rekordot döntött az új koronavírussal fertőzöttek száma - derült ki a válságstáb csütörtöki közleményéből. Szlovénia nem zárja ki annak lehetőségét, hogy "vörös listára" helyezi szomszédját, és kötelező karantént rendel el az onnan érkezők számára.
Technikai hiba miatt nem érhető el vonalas telefonon a diósdi polgármesteri hivatal.
Érd a világ leggazdagabb városa, mert itt a fa alatt rohad meg a meggy, miközben a piacon 1000-1500 forintért árulják kilóját. Mindez az érdi bőtermő földjén történik, ahol valószínűleg az országos átlag feletti az egy főre eső gondozatlan-gazdátlan meggyfák száma.