magyarkolteszetnapjajozsefattila_220411

Meglepetés e költemény

magyarkolteszetnapjajozsefattila_220411

Meglepetés e költemény

József Attila születésnapján ünnepeljük a magyar költészet napját. Az IRKA, valamint a Csuka Zoltán Városi Könyvtár több eseménnyel is készül ebből az alkalomból. Szerdán Büki Attila és Baka Györgyi felolvasóestjére minden érdeklődőt várnak. A két érdi költő most először lép együtt a közönség elé.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Mint Daróci Lajosné irodalomszervezőtől, az IRKA főszerkesztőjétől megtudtuk, klubjuk hétfő reggel – immár hagyományosan – ellátogatott az Érdligeti Általános Iskolába, ahol a vers, a zene és a tánc összefonódását bemutató műsorral kedveskedtek a 7-8-os diákoknak. 

„Hangosnapot” hirdettek tagjaiknak, akik tetszés szerint saját verseiket, vagy klasszikusokat olvashattak fel és rögzíthettek telefonjuk segítségével. Ezeket egy csokorba gyűjtik, így mindenki meghallgathatja a másikét.

12-én, kedden, klubnapot tartanak, saját körben, hogy a tagok megismertessék egymással saját költeményeiket, írásaikat. Rákövetkező nap, szerdán, részt vesznek a Csuka Zoltán Városi Könyvtár által rendezett felolvasóesten, amelynek vendége Baka Györgyi és Büki Attila lesz.

Csütörtökön Esterházy Péter születésnapjára emlékeznek az irkások.

A városi könyvtár a már említett felolvasóesten kívül – amire minden érdeklődőt szeretettel várnak a Hivatalnok utcában, 17 órától – egyéb programokat is szervez: 12-én, kedden, húsvétváró foglalkozást tartanak a kicsiknek, és lesz egy igazi csemege is, a „Posztolj egy verset!” – válasszák ki kedvenc magyar versüket, másolják le (olvasható kézírással) vagy nyomtassák ki, és a verset juttassák el a könyvtárba, a könyvtárosok pedig április 11–14. között feldíszítik a beérkezett versekkel a könyvtár ablakait.

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka
Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében pedagógiai asszisztens

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email