22_03_29_erdmost_nincskep

Női kézi: alaposan megküzdött a két pontért az ÉRD

22_03_29_erdmost_nincskep

Női kézi: alaposan megküzdött a két pontért az ÉRD

Hullámzó első és kaotikus második félidő után óriásit küzdve győzött 23–22-re Mosonmagyaróváron, a K&H női kézilabda liga 18. fordulójában az ÉRD.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Hullámzó első félidőt produkáltak a csapatok, hiszen ugyan a meccs első gólját Szimona Szarková révén a hazaiak szerezték meg, de ezt követően az ÉRD fordítani tudott. Az első tíz perc vége azonban a Mosonmagyaróvárnak sikerült jobban, sőt, ezt követően is remekeltek Bognár Róbert lányai, akik 9–6-ra is vezettek, de a játékrész végét nagyon megnyomta az ÉRD, s Coralie Lassource góljával, na meg honfitársa, Julie Foggea hétméteres-védésével egyre csökkentette hátrányát Szabó Edina alakulata (13–12).

A fordulás után közel öt percet kellett várni az első gólra, Kiss Nikolett találatára Krpezs-Slezák Katarina is szórt egyet, ezzel fordítottak az érdiek.

A második játékrész rendkívül kevés gólt, viszont annál több hibát hozott, így a félidő derekáig mindössze öt találat született, s 15–15-ös döntetlennel érkeztek a mérkőzés utolsó tizenöt percére a csapatok. Ezután viszont Krpezs-Slezák Katarina előbb Janurik Kinga indítása, majd a hazaiak labdavesztése után lőtt lerohanásgólt (15–17).

De hiába került lépéselőnybe az ÉRD, a végjáték előtt elrontotta támadásait, amelyet kihasználtak Kopecz Barbaráék, s visszajöttek egy gólra (20–21). Bízik Réka kiállítása miatt az emberhátrányban játszó hazaiak azonban nem tudták kivédekezni az érdi támadásokat, Krpezs és Jovana Kovacsevics eldöntötte a két pont sorsát az 58. percben (20–23). Az utolsó pillanatokban ugyan kozmetikázott a házigazda, de az ÉRD végül 23–22-re nyert.

– Tudtuk, hogy nem nézünk könnyű meccs elé. A nemzetközi hét után szinte semmilyen lehetőségünk nem volt arra, hogy készüljünk erre a meccsre. Volt három hiányzónk a magyar válogatottban, akik egész héten nem tudtak edzeni, rajtuk látszott is, hogy nehézségekkel küzdenek. Remélem, a héten javul az állapotuk. Nagyon nehéz stílusú kézilabdával tudott győzni a csapat. A Mosonmagyaróvár stratégiája, taktikája nagyon nehézzé tette az egész mérkőzés kezelését, hiszen annyira hosszan készítették elő az akcióikat… És minden egyes labdánál próbálták megzavarni az indításokat. Persze volt egyfajta belső feszültség a játékosaimban, akik szerettek volna menni. A félidőben sikerült őket megnyugtatni és azt hiszem, hogy ez sokat számított és sokat kerestem a csapahttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpgat, hogy végül kikkel tudjuk megnyerni a mérkőzést – értékelt Szabó Edina, az ÉRD vezetőedzője.

– Nagyon büszke vagyok a csapatra, a válogatott hét minket is megzavart, a három legjobb játékosom volt a legfáradtabb, forgatnom kellett őket. Nem szoktam bírózni, most megteszem, úgy érzem az ÉRD-et egy kicsit jobban tisztelte ez a két játékvezető. Fáradtan mozogtunk, nem szerettem volna ennyire lassítani a játékot, ebben a sebességben tudtunk játszani. Maximálisan elégedett vagyok, egy pontnak jobban örültem volna, de büszke vagyok a csapatra – nyilatkozta Bognár Róbert, az MKC SE mestere.

– Tudtunk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, mert a nemzeti csapatoktól visszatérve csak két napunk volt készülni, egy edzés mellett ma tudtunk felkészülni a Mosonmagyaróvárra. Szóval örülünk, hogy megnyertük ezt a nehéz meccset és boldog vagyok, hogy megszereztük a két pontot – fogalmazott Marketá Jerábková, az ÉRD átlövője.

– Nehéz mérkőzésre számítottunk, fontos volt, hogy visszaérjünk a Krpezsel, amelyet nagyjából végrehajtottunk – mondta a hazaiak kapusa, Herczeg Lili.

K&H női kézilabda liga, 18. forduló
EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–ÉRD 22–23 (13–12)
Mosonmagyaróvár, 1200 néző. V: Héjjas, Kránitz
MKC: HERCZEG – Kovacsicz, Gyimesi, SZÁRKOVÁ 5, Horváth B. 3, Tilinger 2, Hajtai 1
Csere: Dányi (kapus), Kopecz 3, Hudák 1, Bízik R. 3, Bardi, Katona 4, Bízik B.
Edző: Bognár Róbert
ÉRD: Foggea – KRPEZS-SLEZÁK 8 (3), Lavko 2, Tóth G., Szabó L. 2, Kovacsevics 1, C. LASSOURCE 5
Csere: JANURIK (kapus), Kiss N. 1, JERÁBKOVÁ 4, Simon A.
Edző: Szabó Edina:
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 11. p.: 5–4. 18. p.: 9–6. 25. p.: 11–9. 36. p.: 13–14. 42. p.: 15–14. 49. p.: 15–17. 53. p.: 18–21. 58. p.: 20–23.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, il. 4/3

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka
Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében pedagógiai asszisztens

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email